Зеленський закликав до раціонального енергоспоживання на тлі підготовки до опалювального сезону

by Max
Зеленський закликав до раціонального енергоспоживання на тлі підготовки до опалювального сезону

На відновлення української енергетики знадобиться час, заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 17 травня.

Він розповів про нараду щодо стану в енергетиці за участі прем’єр-міністра Шмигаля, міністра енергетики, військових і представників енергокомпаній.

«Зараз після російських ударів наша енергетика втратила суттєву частину генерації. Потрібен час на відновлення. Потрібно багато зусиль для подальшої розбудови енергетики – нової енергетики, яка буде здатна працювати попри загрози російського терору», – сказав він.

Також, за словами Зеленського, вже почалася підготовка до наступного опалювального сезону, яка передбачає, зокрема, планові ремонти та підготовку атомної генерації.

Читайте також: «Укренерго»: завтра графіки відключень діятимуть лише для промисловості

«Тому зараз знову є потреба у дуже раціональному, продуманому споживанні електрики. І на рівні уряду, і на рівні обласної та місцевої влади, від енергетичних компаній має бути забезпечено повне інформування суспільства про те, як відбуваються зараз відключення електрики, коли є пікове навантаження та чому потрібне свідоме ставлення кожного й кожної до споживання», – додав президент.

Зеленський додав, що триває робота над наданням Україні додаткових засобів протиповітряної оборони: «працюємо з усіма партнерами і справді в постійному режимі, переконуємо їх».

У низці областей України запроваджують обмеження споживання та графіки відключень електроенергії для споживачів та промисловості на тлі ушкоджень енергосистеми внаслідок російських атак.

Читайте також: Уряд виділив понад 1,5 млрд гривень для відбудови двох ТЕС

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, але також попередили – не виключені вимкнення побутових споживачів. Нині почалися вимкнення світла також для населення.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

ІНШІ НОВИНИ