Зеленський «ризикує політичним самогубством» – Кличко про можливість територіальних поступок

by Max

Наступні місяці стануть дуже важкими для президента України Володимира Зеленського, вважає мер Києва Віталій Кличко. Про це він заявив у поширеному 21 липня інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera.

«Чи продовжувати війну з новими смертями та руйнуваннями, чи подумати про територіальний компроміс із Путіним? І який тиск буде з боку Америки, якщо Трамп переможе? І як пояснити країні, що нам потрібно віддати шматки нашої території, які коштували життя тисячам наших героїв? Хоч до якого кроку він не вдався б, наш президент ризикує покінчити життя політичним самогубством», – вважає Кличко.

Міський голова Києва припускає, що Зеленському «доведеться вдатися до референдуму». «Я не думаю, що він зможе досягти таких болючих і важливих домовленостей самостійно, без народної легітимації», – говорить Віталій Кличко.

Раніше цього тижня, перебуваючи у Великій Британії, президент України Володимир Зеленський заявив, що весь світ повинен буде чинити тиск на Росію, щоб переконати її сісти за стіл переговорів і розглянути можливість припинення війни.

«Це не означає, що всі території будуть повернуті силою. Я думаю, що сила дипломатії може допомогти», – сказав він і додавши, що чим слабша Росія на полі бою, тим сильніша позиція України за столом переговорів.

15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Після саміту міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс припустив, що наступну зустріч можуть провести до виборів в США. А Володимир Зеленський заявив, що вже є країни зацікавлені у тому, щоб прийняти другий Саміт миру, Київ почав перемовини з ними. Однак він не назвав ці країни.

Як розповів в ефірі Радіо Свобода заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква, Росія може взяти участь у наступному Саміті миру за умови, що вона готова «конструктивно» обговорювати і виконувати план дій, погоджений на першому Саміті. Натомість у Кремлі відкинули ідею участі в цьому заході.

ІНШІ НОВИНИ