Зеленський припускає, що Росія намагатиметься зірвати Саміт миру

by Max
Зеленський припускає, що Росія намагатиметься зірвати Саміт миру

Президент України Володимир Зеленський припускає, що Росія намагатиметься зірвати Саміт миру, запланований на червень.

За його словами, цей саміт може стати шансом відновити та гарантувати справедливий мир для України та всієї Європи.

«Якщо міжнародне право і воля світової більшості спрацюють для нас, вони здатні будуть спрацювати заради відновлення миру для всіх. Саме тому Саміт миру важливий, саме тому Путін намагається його зірвати. Він буде це робити і спробами збільшити тиск на фронті, і розпочати нові наступальні дії, і різними маніпуляціями в політиці, і спробами розколоти міжнародну спільноту. Путін дійсно боїться саміту миру. Боїться, що світова більшість почне примушувати Росію до миру», – сказав він на пресконференції з головою Європарламенту Робертою Мецолою в Києві.

Зеленський наголосив, що саме тому Україна потребує «абсолютно ясної» позиції кожної держави.

Він також наголосив, що «нейтральності в тому, що хтось окупант, а хтось – жертва, не може бути». За словами Зеленського, нейтральність точно не стосується справедливого миру і 10 пунктів української «формули миру», які буде представлено на Саміті миру.

Читайте також: Зеленський назвав питання, які обговорять на Глобальному саміті миру

Уряд Швейцарії в січні погодився організувати мирну конференцію. У заяві, оприлюдненій 10 квітня, йдеться, що «наразі існує достатня міжнародна підтримка для проведення конференції високого рівня для початку мирного процесу».

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

ІНШІ НОВИНИ