Зеленський прибув до Саудівської Аравії для обговорення «формули миру» та питання полонених

by Max
Зеленський прибув до Саудівської Аравії для обговорення «формули миру» та питання полонених

Президент України Володимир Зеленський прибув до Саудівської Аравії для обговорення української «формули миру» та питань повернення полонених і депортованих.

«Тема номер один – «формула миру». Торік у Джидді ми провели результативну зустріч на рівні радників щодо її реалізації. Зараз упритул наблизилися до проведення першого Саміту миру й розраховуємо на продовження активної підтримки з боку Саудівської Аравії», – написав він у телеграмі.

За його словами, також під час переговорів обговорюватиметься повернення полонених і депортованих осіб.

«Лідерство Саудівської Аравії вже сприяло звільненню наших людей. Впевнений, що й ця зустріч принесе результати », – зазначив Зеленський.

Президент додав, що також обговорюватимуться перспективні напрями економічної співпраці та участь Саудівської Аравії у відбудові України.

Саудівська Аравія у 2022 році долучилася до переговорів для звільнення полонених Росією іноземців, які воювали на боці України проти російського повномасштабного вторгнення. Тоді у вересні Москва звільнила 10 таких людей. У жовтні 2022 року Зеленський заявив, що Київ та Ер-Ріяд погодилися взаємодіяти у справі звільнення українських військовополонених.

Також повідомлялося, що Ер-Ріяд веде переговори щодо повернення українських дітей, вивезених до Росії.

У січні видання Bloomberg із посиланням на свої джерела повідомило, що у грудні 2023 року нібито відбулася таємна зустріч між Україною, країнами-союзниками з «Групи семи» та невеликою групою країн Глобального Півдня з метою заручитися підтримкою умов Києва для проведення мирних переговорів з Росією. За даними видання, прогресу на зустрічі не досягнули.

Ця зустріч радників з питань нацбезпеки відбулася 16 грудня в Саудівській Аравії, секретність була частково спрямована на те, щоб країни-учасниці відчували себе більш комфортно. За словами учасників, менший формат дозволив більш вільно і відверто обговорити «формулу миру» України, плани щодо просування цього процесу, а також принципи потенційної взаємодії з Росією в майбутньому.

ІНШІ НОВИНИ