Євросоюз засуджує заборону європейських ЗМІ в Росії – заява Борреля 

by Max
Євросоюз засуджує заборону європейських ЗМІ в Росії – заява Борреля 

Європейський Союз засуджує «необґрунтоване рішення» російської влади заблокувати доступ до понад вісімдесяти європейських ЗМІ в Росії, йдеться в заяві верховного представника ЄС із зовнішньої політики Жозепа Борреля 26 червня.

«Це рішення ще більше обмежує доступ до вільної та незалежної інформації та розширює і без того жорстку цензуру ЗМІ в Росії. Заборонені європейські ЗМІ працюють відповідно до журналістських принципів і стандартів. Вони надають фактичну інформацію, в тому числі російській аудиторії, зокрема про незаконну агресивну війну Росії проти України», – наголошено у повідомленні.

Боррель зазначив, що ЄС запровадив обмежувальні заходи проти російських медіа, «оскільки ці ЗМІ перебувають під контролем російської влади і відіграють важливу роль у підтримці агресивної війни проти України». Він додав, що вони не є вільними і поширюють російську пропаганду.

Читайте також: Рада ЄС зупинила роботу чотирьох російських ЗМІ на території Євросоюзу – через пропаганду

Напередодні в Росії оголосили про заборону доступу до 81 ЗМІ з 25 країн Європейського союзу, заявивши, що це є відповіддю на заборону ЄС, оголошену в травні для кількох російських медіа.

Серед них – теле- та радіокомпанії, газети, журнали, онлайн-ЗМІ. У списку – німецькі Spiegel і FAZ, французькі Le Monde і Liberation, іспанська El País, італійські La Stampa і La Repubblica, агенція France Presse, громадські телерадіокомпанії низки країн.

В ЄС у травні оголосили, що блокують доступ до чотирьох російських «пропагандистських мереж, пов’язаних із Кремлем»: «РИА Новости», «Известия», «Российская газета», Voice of Europe («Голос Європи»).

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в Росії заблокували понад мільйон сайтів, у тому числі соціальні мережі Facebook, Instagram і Twitter (зараз – X), а також сайти незалежних від російської влади ЗМІ, зокрема Радіо Свобода. Для обходу блокувань росіяни використовують VPN-сервіси, які влада РФ теж регулярно блокує.

ІНШІ НОВИНИ