Єврокомісія виплатила Україні перші 4,5 млрд євро у рамках програми Ukraine Facility – Боррель

by Max
Єврокомісія виплатила Україні перші 4,5 млрд євро у рамках програми Ukraine Facility – Боррель

Європейська комісія виплатила перші 4,5 мільярди євро в рамках програми для України на загальну суму 50 мільярдів євро, повідомив 20 березня у Брюсселі верховний представник Європейського союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель.

«Сьогодні ми також здійснили перший платіж у розмірі 4,5 мільярди євро в рамках програми Ukraine Facility, нашого пакету в 50 мільярдів євро для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України», – сказав Боррель на брифінгу.

Крім того, голова зовнішньополітичного відомства Європейського союзу анонсував, що завтра Європейська рада обговорить, як прискорити вступ України до ЄС.

Інформацію про виплату коштів підтвердив у своєму телеграмі голова українського уряду Денис Шмигаль, який також був присутній на брифінгу у Брюсселі.

«Маємо гарну новину після плідних дискусій у Брюсселі: сьогодні Україна отримала 4,5 мільярди євро в межах перехідного фінансування, передбаченого Ukraine Facility… Це зміцнює нашу економічну та фінансову стабільність», – написав Шмигаль.

Читайте також: Рада ЄС погодила виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України

Раніше Кабінет міністрів затвердив план для Ukraine Facility, який стане основою для виконання програми фінансової підтримки Європейського союзу для України з 2024 по 2027 рік.

За даними уряду, план включає понад 150 індикаторів за 69 напрямками реформ, виконання яких заплановане на період до 2027 року. Він також передбачає 16 інвестиційних індикаторів, що входять до загального переліку змін.

Фінансування у межах програми Ukraine Facility напряму залежить від виконання індикаторів, передбачених цим планом. Зокрема, протягом 2024 року планується реалізація понад 36 показників.

Рада Європейського cоюзу схвалила започаткування sнструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 мільярдів євро на 2024 – 2027 роки в лютому цього року. Ці кошти буде спрямовано на підтримання життєдіяльності, відновлення української держави, та проведення реформ на шляху до членства в Європейському союзі.

ІНШІ НОВИНИ