ЄС надсилає Україні екстрену допомогу після атак РФ на енергетичну інфраструктуру

by Max

Після серії цілеспрямованих ракетних та безпілотних ударів по українській енергетичній інфраструктурі, завданих Росією протягом останніх тижнів, Європейський союз мобілізував та вже направив до України енергетичну допомогу, повідомляє 9 квітня представництво ЄС в Україні

Вказано, що Австрія, Німеччина, Швеція та Нідерланди запропонували 157 електрогенераторів різної потужності через Механізм цивільного захисту ЄС. Також Україні нададуть 10 електрогенераторів великої потужності (1 МВт) з власних стратегічних запасів ЄС вартістю 3,57 мільйона євро.

«План Росії бомбардувати Україну до темряви не матиме успіху. ЄС працює цілодобово, щоб підтримати енергосистему в Україні. Ми мобілізуємо нову партію генераторів в Україну з наших резервів ЄС, які вже довели свою здатність бути критично важливим інструментом у реагуванні на нагальні потреби в охопленій війною Україні», – заявив єврокомісар з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

Останнім часом Росія посилила атаки енергетичної інфраструктури України. 22 березня під час масштабної атаки на українську енергетику РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська і Дністровська ГЕС.

ІНШІ НОВИНИ