Єрмак щодо третього раунду переговорів із США про гарантії безпеки

by Max
Єрмак щодо третього раунду переговорів із США про гарантії безпеки

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів третій раунд переговорів із США щодо угоди про гарантії безпеки для України. Сторони, зокрема, «відзначили значний прогрес», повідомляє пресслужба ОП.

Як розповів Єрмак, «нещодавнє схвалення пакета допомоги Україні на 61 млрд доларів у США значно прискорило процес переговорів». Керівник ОП зазначив, що угоду можуть підписати «найближчим часом».

«Сторони предметно обговорили текст проекту угоди, відзначили суттєвий прогрес відповідно до основних положень документа і скоригували алгоритм подальших дій», – уточнили в ОП.

Також керівник ОП додав, що «угода закладе підстави для довгострокової співпраці України та США у сфері оборони».

Сім безпекових угод у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи», уже підписали з Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією і Нідерландами.

Тримор’я (Міжмор’я), або Ініціатива Трьох Морів – міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива, що об’єднує 12 країн Європейського Союзу, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів. У 2023 році Україна стала асоційованим членом ініціативи Трьох морів.

ІНШІ НОВИНИ