Верховна Рада ухвалила закон про соціальний захист військових і поліцейських

by Max
Верховна Рада ухвалила закон про соціальний захист військових і поліцейських

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону щодо забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист (№10313), вказано на сайті парламенту.

Рішення підтримали 296 парламентарів.

«Метою закону є вдосконалення механізмів забезпечення деяких прав військовослужбовців, зокрема, на інформацію, медичне забезпечення, відпустки, визначення втрати працездатності, правового регулювання інших питань, пов’язаних із реалізацією прав військовослужбовців і військових посадових осіб під час проходження військової служби», – йдеться у повідомленні.

Окрім того, документ передбачає забезпечення прав поліцейських на одноразову грошову допомогу в разі втрати працездатності або їхнім рідним – у разі загибелі (смерті).

Народний депутат Ярослав Железняк зазначив у телеграмі, що виплати рідним загиблих на війні становитимуть 15 мільйонів гривень. Також, за його словами, військові отримали можливість перебувати на лікуванні за кордоном до 12 місяців.

Заступник голови комітету соціальної політики і захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк повідомив, що закон передбачає таке:

  • для військовослужбовців установлено право на лікування більше ніж пів року;
  • спрощено процес звернення до Пенсійного фонду для військовослужбовців, які досягли пенсійного віку;
  • скасовано заборону на поширення інформації, яка не є державною таємницею, що забезпечує свободу слова для військовослужбовців.

Депутати підтримали в першому читанні законопроєкт щодо соціального захисту в кінці лютого. Втім, документ містив суперечливі норми про заборону військовим користуватися соцмережами, зокрема виставляти стрими й ділитися інформацією в мережі. Пізніше комітет із питань національної безпеки, оборони й розвідки вилучив із документа норми, які обмежували свободу слова захисників.

ІНШІ НОВИНИ