Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим має намір відвідати Південну Корею з проханням про військову допомогу, повідомило видання South China Morning Post з посиланням на неназване джерело.
Очікується, що група зустрінеться з південнокорейськими колегами «вже в середу» і представить список побажань, який включає зенітні ракети і артилерійські установки, повідомило джерело на умовах анонімності.
Представник міністерства оборони Південної Кореї відмовився від коментарів.
Українська сторона офіційно про це візит наразі не повідомляла.
Аналітики очікують, що Сеул займе обережну позицію щодо цього прохання після перемоги на виборах Дональда Трампа та неодноразових застережень Москви проти таких дій.
Наприкінці президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем, після якої він анонсував обмін делегаціями з Південною Кореєю.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. Але нагадав про договір щодо стратегічного партнерства з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».