Україна вже отримала перші партії озброєння з нового пакета від США

by Max
Україна вже отримала перші партії озброєння з нового пакета від США

Україна 28 квітня отримала озброєння з нового пакета допомоги від США – йдеться про партію протитанкових ракет і 155-міліметрових артилерійських снарядів. Про це повідомило видання The New York Times з посиланням на неназваних посадовців зі США та Європи.

За даними видання, це був перший внесок із військової допомоги в розмірі 61 мільярд доларів, друга партія цієї зброї та боєприпасів прибула в понеділок, 29 квітня.

Журналісти пишуть, що наступного дня, 30 квітня, до Польщі прибули ракети до Patriot, які надала Іспанія. Незабаром вони будуть на українському фронті, сказав високопоставлений іспанський чиновник.
Але аналітики в уряді США та за його межами кажуть, що, ймовірно, в кращому випадку влітку, а в гіршому – наприкінці року Україна зможе стабілізувати свої лінії фронту завдяки новому надходженню допомоги.

Деякі з нових видів зброї почали надходити ще до того, як їх було анонсовано. Як пише New York Times, представник британського оборонного відомства сказав, що частина допомоги вартістю приблизно 620 мільйонів доларів США, яку прем’єр-міністр Ріші Сунак оприлюднив 23 квітня – це найбільше військове вливання Великої Британії в Україну — почала надходити кілька тижнів тому. Але можуть знадобитися тижні для надходження додаткових партій ракет Storm Shadow, які британський чиновник назвав «абсолютним пріоритетом».

Читайте також: «Оперативність важлива» – Зеленський про оголошені партнерами пакети допомоги Україні

Поставки можуть бути особливо швидкими, якщо боєприпаси вже накопичені в Центральній і Східній Європі, де Сполучені Штати і їхні союзники зберігають резерви. За словами офіційних осіб, фахівцям з логістики на американській військовій базі у Вісбадені, Німеччина, може знадобитися лише кілька днів, щоб скоординувати доставку найнеобхіднішого озброєння, пише видення.

Ситуація ускладнюється тим, що не вся обіцяна зброя може бути надана негайно. Американський чиновник зазначив, що потрібен час, щоб з’ясувати, що саме можна передати Україні, не виснажуючи підрозділи НАТО, які мають бути боєздатними, наприклад, ті, що використовують бойові машини піхоти Bradley і бронетранспортери Humvee, які були частиною американського пакету. Інша зброя, наприклад, 155-міліметрові артилерійські снаряди, яких відчайдушно потребує Україна, є дефіцитною в усьому світі.

Днями Білий дім оголосив, що Україна вже отримує озброєння з нового пакета допомоги, про який раніше Сполучені Штати оголосили в рамках відновленої програми військової підтримки.

Однак український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба визнав, що союзники України відстають від графіка, незважаючи на свої зусилля. За його словами, існує розрив у часі між оголошенням пакету і моментом, коли артилерист ЗСУ матиме більше снарядів.

За словами президента України Володимира Зеленського, за пів року, поки Україна чекала на рішення щодо американської підтримки, російській армії вдалося перехопити ініціативу на полі бою, втім, маючи необхідне озброєння, Збройні сили України зможуть не тільки стабілізувати фронт, а й рухатися вперед.

ІНШІ НОВИНИ