участь у Саміті миру підтвердили 107 країн і міжнародних організацій

by Max
участь у Саміті миру підтвердили 107 країн і міжнародних організацій

Участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться в Швейцарії, підтвердили 107 країн і міжнародних організацій, сказав 3 червня в ефірі телемарафону прессекретар президента України Сергій Никифоров.

Він нагадав, що у Сингапурі Володимир Зеленський взяв участь у безпековому форумі «Діалог Шангрі-Ла» і зустрівся з лідерами кількох країн регіону, які підтвердили участь у саміті.

«107 країн і міжнародних організацій підтвердили участь у Саміті миру. Ми говоримо про те, що в тому чи іншому вигляді можуть бути представлені Філіппіни, Сингапур, Тимор-Лешті… З лідерами цих держав президент України зустрічався у Сингапурі і Манілі», – сказав Никифоров.

Прессекретар також підтвердив, що на саміт будуть винесені три пункти Формули миру і Україна очікує діалогу щодо цих питань.

«Готові вислухати кожну країну і їх думки щодо цих основних тем. Усі країни, крім Білорусі та Росії», – сказав він.

Раніше Зеленський розповів, що Україна визначила три основні пункти у Формулі миру, які розглянуть на Глобальному саміті миру у Швейцарії.

«Ми взяли три пункти – ядерна безпека, продовольча безпека і гуманітарний напрямок, там до речі, не тільки обмін, а й повернення вкрадених Росією, примусово вивезених в Росію дітей», – пояснив президент.

Загалом, за словами представника швейцарського МЗС, на саміт запросили понад 160 делегацій. Росії серед запрошених немає.

У Росії заявляли, що переговори про мир в Україні не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

ІНШІ НОВИНИ