У ЄС назвали цинічною заяву Кремля, що Росія перебуває «у стані війни»

by Max
У ЄС назвали цинічною заяву Кремля, що Росія перебуває «у стані війни»

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та очільник Європейської Ради Шарль Мішель відреагували на слова речника Кремля Дмитра Пєскова про те, що Росія перебуває «в стані війни» з Україною, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода у Брюсселі.

«Це дуже цинічне твердження, бо два роки вони повторювали знову і знову, що це не війна проти України, а спеціальна операція. Вони навіть вирішили кримінально переслідувати тих людей у Росії, хто говорив, що це війна», – сказав президент Європейської ради Шарль Мішель на пресконференції після завершення дводенного саміту лідерів ЄС у Брюсселі.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн додала, що сьогоднішня заява свідчить, що влада Росії обманювала власне населення.

«Цей сьогоднішній коментар лише підтверджує, що Кремль зраджував російське населення протягом останніх двох років, приховуючи факти й заперечуючи, що ведеться війна», – вважає президентка Єврокомісії.

Лідери євроінституцій наполягли, що слова речника Кремля демонструють необхідність посилювати підтримку України, а також збільшити оборонну спроможність самого ЄС.

Раніше речник Кремля Дмитро Пєсков в інтерв’ю російському медіа заявив, що Росія перебуває «в стані війни» з Україною через втручання Заходу.

Пєсков не пояснив, чи він говорить від себе, чи від імені російського президента Володимира Путіна. Пізніше він уточнив, що не мав на увазі «юридичні зміни», зазначивши, що «де-юре» йдеться про «спеціальну воєнну операцію», а «де-факто» вона перетворилася на війну. При цьому в російському законодавстві немає поняття «спеціальна воєнна операція».

Офіційно російське вторгнення в Україну Путін й інші представники влади РФ називають «спеціальною воєнною операцією», а за визначення його як «війни» людей у Росії штрафували й ув’язнювали за статтею про так звану дискредитацію армії.

ІНШІ НОВИНИ