У Вашингтоні українська делегація провела консультації з Салліваном

by Max

У Вашингтоні українська делегація провела раунд консультацій із американською делегацією на чолі з радником із питань національної безпеки президента США Джейком Салліваном. Про це в телеграмі повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Окрім Єрмака, до складу делегації також увійшли віце-премʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, міністр оборони Рустем Умєров та міністр енергетик Герман Галущенко.

«Підбили підсумки першого Саміту миру. Узгодили кроки на найближчі тижні й місяці для конкретної реалізації його результатів та підготовки до другого Саміту миру. Також обговорили практичні кроки щодо реалізації положень двосторонньої безпекової угоди, підписаної президентами України та США. Приділили увагу євроатлантичній інтеграції, оборонній підтримці та енергетичній безпеці», – написав він у телеграмі.

За його словами, під час зустрічі Ольга Стефанішина окреслила головні очікування України від результатів саміту НАТО у Вашингтоні та наголосила на важливості рішень, які сприятимуть розбудові оборонних спроможностей, а міністр оборони Рустем Умєров повідомив про потребу посилення та збільшення кількості батарей ППО, ракети до них – обговорили майбутні поставки засобів ППО в Україну.

Міністр енергетики Герман Галущенко поінформував про наслідки російських атак по енергетичній інфраструктурі та потреби України в цій сфері, додав голова Офісу президента.

Також Офіс президента повідомив, що Андрій Єрмак під час візиту до Вашингтона зустрівся з помічником президента США, радником з національної безпеки віцепрезидента США Філом Гордоном. Вони обговорили результати Саміту миру, а також підготовку до саміту НАТО.

Американська сторона наразі про ці переговори не повідомляє.

Читайте також: Столтенберґ і Зеленський обговорили підготовку до саміту НАТО

Ця зустріч відбувається напередодні саміту НАТО, який запланований на 9-11 липня у Вашингтоні. Як очікується, на саміті НАТО запевнить Україну у військовій, політичній і фінансовій підтримці, а також перебере на себе координацію безпекової допомоги Києву, яка зараз надається під проводом США у форматі «Рамштайн».

ІНШІ НОВИНИ