у Польщі завершилися переговори щодо розблокування кордону – вони тривали 6 годин

by Max

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України розповіли про підсумки зустрічі у тристоронньому форматі «Україна-Польща-Євросоюз» щодо розблокування польсько-українського кордону, повідомляє міністерство.

«Це була складна, але відверта розмова між міністерствами та асоціаціями. Важливо, що попередньо вже обговорили варіанти вирішення, які незабаром будуть озвучені. Водночас, питання складне для всіх сторін і потребує додаткового часу» – зауважив міністр агрополітики України Микола Сольський, який брав участь у зустрічі.

Вказано, що переговори тривали понад 6 годин.

Раніше стало відомо, що у Варшаві в канцелярії премʼєра почалися польсько-українські міжурядові консультації. До будинку уряду прибула українська делегація на чолі з українським премʼєром Денисом Шмигалем.

Очікувалося, що на зустрічі обговорять низку питань, зокрема, щодо блокади кордону і протесту фермерів. Також говоритимуть про подальшу підтримку України та історичні питання.

Читайте також: Блокування кордону: хто закидає антизахідні і антиукраїнські гасла у протести польських фермерів

Напередодні посли країн-членів Євросоюзу домовилися про подовження лібералізації торгівлі з Україною на умовах, що квоти й мита запроваджуватимуть з огляду на обсяги імпорту не лише у 2022 й 2023 роках, а і другому півріччі 2021-го. Це компромісна угода із, зокрема, Францією та Польщею, які вимагали включити до розрахунків увесь 2021 рік. Бельгійське головування в Євросоюзі зазначило, що ця домовленість забезпечує «збалансований підхід між підтримкою України та захистом сільськогосподарських ринків ЄС». Це рішення послів ЄС ще має схвалити Європарламент.

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

20 березня польські протестувальники вийшли на загальнонаціональний страйк. Акції аграріїв відбувалися у майже 600 місцях і в них брали участь приблизно 70 тисяч людей.

ІНШІ НОВИНИ