У МЗС відреагували на візит Орбана до Москви, нагадавши принцип «жодних домовленостей без України»

by Max
У МЗС відреагували на візит Орбана до Москви, нагадавши принцип «жодних домовленостей без України»

У звʼязку з візитом премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Москви українське Міністерство закордонних справ наголошує, що рішення здійснити цю поїздку ухвалене угорською стороною без погодження чи координації з Україною.

«Єдиним реалістичним шляхом до відновлення справедливого миру залишається Формула миру. Як засвідчив перший саміт миру у Швейцарії, участь в якому взяла також Угорщина, понад сто держав і міжнародних організацій поділяють бачення миру засноване на повазі до територіальної цілісності України та Статуту ООН. Формат Саміту миру є ключовим майданчиком для пошуку шляхів відновлення справедливого миру», – йдеться у заяві відомства.

Як зазначають дипломати, Україна залишається «конструктивно налаштованою» на подальшу роботу над розвитком двосторонньої співпраці та європейської інтеграції за результатами візиту угорського премʼєра до Києва.

Читайте також: Орбан прибув до Москви для «мирної місії». Боррель каже, що він не представляє ЄС жодним чином

Водночас у МЗС нагадують, що для Києва принцип «жодних домовленостей про Україну без України» залишається непорушним, і закликають усі держави неухильно його дотримуватися.

Після візиту до України Віктор Орбан прибув сьогодні, 5 липня, до Москви, за його словами, для продовження «мирної місії».

Перебуваючи в Києві 2 липня, Орбан заявив, що представив Зеленському пропозицію про припинення вогню для переговорів із Росією.

Читайте також: В ISW проаналізували пропозиції Орбана щодо миру в Україні

Президент України публічно не висловив своєї думки щодо цієї пропозиції, але пізніше 2 липня речник президента повідомив, що Зеленський дав Орбану можливість висловитися.

Заступник голови адміністрації Зеленського Ігор Жовква також зазначив, що Угорщина не перша країна, яка виступила з потенційним мирним планом.

Відтоді, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, Орбан виділявся серед лідерів Європейського Союзу та НАТО своїм небажанням погоджувати масштабні західні пакети допомоги Україні.

ІНШІ НОВИНИ