У Мінекономіки пояснили, що зміниться і хто втратить відстрочку від мобілізації

by Max

Кабінет міністрів зробив чіткішою процедуру бронювання військовозобов’язаних на період воєнного стану, йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства економіки України.

За даними відомства, починаючи з 1 грудня бронювання військовозобов’язаних знову відбуватиметься через«Дію». Водночас відповідно до нових критеріїв, усі критично важливі підприємства мають підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року.

За результатами аудиту, кажуть у Міністерстві економіки, 95% від усіх критично важливих підприємств зберегли цей статус, однак, під час аудиту були виявлені такі порушення:

  • різке та необґрунтоване зниження зарплати працівникам після отримання підприємствам статусу критично важливого;
  • використання різних моделей для понаднормового збільшення чисельності заброньованих;
  • включення підприємств до переліку критично важливих, які по суті не є критичними для економіки.

Заступник міністра економіки Віталій Кіндратів заявив, що «уряд зміг виявити незначні порушення і підготувати зміни, щоб їх виправити. А отже нові параметри бронювання та критичності підприємств стануть чіткішими і забезпечать баланс між обороноздатністю держави та економікою».

«За результатами аудиту підприємства, на яких виявлені зловживання, втратили статус критично важливих, а працівники цих підприємств розброньовані. Також ми впорядкували погодження галузевих та регіональних критеріїв критичності підприємств. Бронювання повинні мати лише ті, хто дійсно робить внесок в економіку та мають на це законне право», – зазначив він.

Раніше Кабмін оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. В уряді очікують, що це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання.

За словами прем’єра, всі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через «Дію», також буде проводитися щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.

Новий порядок буде діяти з 1 грудня. Але, як повідомляють в уряді, для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати – 28 лютого – всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників, згідно з новими умовами, незалежно від того, як і коли відбувалося бронювання.

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів готує зміни до підходу бронювання від мобілізації за принципом «Воюй або працюй».

«Не може бути, що хтось відкупився від захисту батьківщини. Оце ключовий принцип, це червона лінія», – наголосив Шмигаль.

Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк у середині серпня повідомив, що кількість заброньованих військовозобов’язаних в Україні становить близько 930 тисяч.

ІНШІ НОВИНИ