у його словах немає нічого нового, мета – завадити Саміту миру

by Max
у його словах немає нічого нового, мета – завадити Саміту миру

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву президента РФ Володимира Путіна про умови припинення вогню.

«Всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви. Усі вони спрямовані на те, щоби ввести в оману міжнародну спільноту, підірвати дипломатичні зусилля спрямовані на досягнення справедливого миру та розколоти єдність світової більшості довкола цілей і принципів Статуту ООН», – йдеться у заяві, оприлюдненій у фейсбуці.

У МЗС зауважують, що показовим є час проголошення заяви Путіна, адже, «закидаючи такі сигнали в інформаційний простір напередодні проведення Саміту миру в Швейцарії, Путін переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому саміті», а поява заяв Путіна «саме за день до початку саміту свідчить про те, що Росія боїться справжнього миру».

«Путін чудово розуміє, що потужний голос світу, який пролунає на Глобальному саміті миру в Швейцарії, стане першим практичним кроком до справедливого миру. В планах Росії – не мир, а продовження війни, окупація України, знищення українського народу та подальша агресія в Європі», – наголошують в МЗС і зауважують, що участь якнайбільшої кількості країн і міжнародних організацій в Саміті миру є критично важливою для того, щоб «змусити Росію відмовитися від ультиматумів і перейти до добросовісних переговорів щодо завершення війни, а не пропагандистських заяв під прикриттям жахливих ракетних обстрілів України».

Читайте також: Десятирічна безпекова угода зі США і Саміт миру: чи допоможе це зупинити війну

В Офісі президента також зауважують, що в заяві Путіна немає жодної новизни, жодних реальних мирних пропозицій та бажання закінчити війну, але є бажання «є бажання не платити за цю війну і продовжувати її в нових форматах».

«По пунктах «пропозиція РФ» виглядає наступним чином – віддайте нам свої території, відмовтеся від свого суверенітету і своєї суб’єктності, залиште себе беззахисними (не вступайте в союзи), повністю і негайно зняти (разом із західними країнами) всі санкції, щоб ми могли наповнювати свою мілітаризовану економіку і більше інвестувати в інформаційні провокації по всьому світу. І найголовніше – терміново виправити «не/поразку Росії» за рахунок України», – написав радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у соцмережі Х.

14 червня президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва припинить вогонь і буде готова розпочати мирні переговори, коли Україна повністю виведе війська з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей і заявить про відмову вступити до НАТО. Також, за його словами, Захід має скасувати санкції проти Москви.

Заяви Путіна пролунали напередодні українського Саміту миру в Швейцарії, у якому братимуть участь 90 держав і організацій.

Конференція направлена на залучення підтримки «формули миру» президента України Володимира Зеленського. Повідомлялося, що на саміті розглянуть три її пункти, а саме – ядерна безпека, продовольча безпека і гуманітарний напрямок.

Читайте також: На Саміті миру розглянуть три пункти української формули миру – Зеленський

Москва, яку не запросили на цю конференцію, заявляла, що переговори про мир в Україні не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова сказала, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

ІНШІ НОВИНИ