У Білому домі повідомили, хто представлятиме США на Саміті миру в Швейцарії

by Max
У Білому домі повідомили, хто представлятиме США на Саміті миру в Швейцарії

Віцепрезидентка США Камала Гарріс 15 червня відвідає Швейцарію для участі в українському Саміті миру, повідомили в Білому домі.

Як йдеться у повідомленні, віцепрезидентка підкреслить відданість адміністрації Байдена підтримці зусиль України щодо «забезпечення справедливого і тривалого миру», заснованого на суверенітеті і територіальній цілісності України та принципах Статуту ООН, підтвердить підтримку народу України, який захищається від триваючої російської агресії.

Також США представлятиме радник президента США Джо Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван.

Президент України Володимир Зеленський закликав приїхати на саміт і лідера США Джо Байдена, і лідера Китаю Сі Цзіньпіна. «Будь ласка, виявіть ваше лідерство у наближенні миру – дійсно миру, а не паузи між ударами», – заявляв він.

Агентство Bloomberg раніше писало, що Джо Байден, найімовірніше, пропустить зустріч через заходи щодо збору коштів на свою виборчу кампанію.

МЗС Китаю також офіційно повідомило, що представника Пекіна не буде на заході у Швейцарії, значивши, що КНР наполягає на залученості Росії до міжнародної мирної конференції.

Читайте також: «Не бути присутнім на саміті в Швейцарії не означає не підтримувати мир» – МЗС Китаю

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що близько 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн. За останніми даними Офісу президента, участь у Саміті миру підтвердили 107 країн і міжнародних організацій.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

ІНШІ НОВИНИ