ЦВК Росії порахувала 100% бюлетенів, у Путіна – 87,28%

by Max
ЦВК Росії порахувала 100% бюлетенів, у Путіна – 87,28%

Російська Центральна виборча комісія повідомила, що опрацювала 100% усіх протоколів голосування на президентських виборах.

За результатами голосування Володимир Путін набрав 87,28%. Інші кандидати набрали менше п’яти відсотків голосів: Микола Харитонов – 4,31% голосів, Владислав Даванков – 3,85%, а Леонід Слуцький – 3,20%.

Виборча комісія РФ відзвітувала про рекордну явку на виборах –87 мільйонів виборців – це 77,44% від загальної кількості громадян, які мали активне виборче право в Росії.

Також у російській ЦВК повідомили, що зафіксували найбільшу кількість голосів в історії, яку росіяни віддали за кандидата у президенти.

«Понад 76 мільйонів виборців проголосували за чинного главу держави. Це також рекордний показник. У 2018 році за Володимира Путіна проголосували 56 426 399 виборців», – йдеться на сторінці комісії у телеграмі.

Незалежні спостерігачі та експерти оцінюють вибори як невільні та неконкурентні. Путін, який керує Росією з 2000 року, балотувався на п’ятий термін. Усім кандидатам від непарламентських партій та самовисуванцям, які збирали підписи, Центральна виборча комісія в реєстрації відмовила.

15–17 березня в Росії та на окупованих Москвою територіях України відбулося голосування на виборах президента.

Європейський союз заявив про невизнання електоральної процедури, яку Росія організувала на окупованих українських територіях. У заяві ЄС ідеться про те, що альянс «рішуче засуджує» проведення «так званих виборів» у Криму, а також у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях. Проведення виборів на цих територіях ЄС назвав «явним порушенням Росією міжнародного права».

ІНШІ НОВИНИ