«Це суперечить Статуту ООН і здоровому глузду» – Держдеп США про пропозицію Путіна щодо миру

by Max

Державний департамент США назвав пропозицію російського президента Володимира Путіна назвали «черговою максималістською заявою, в якій закликав Україну віддати ще більше своєї суверенної території, ніж та, що зараз окупована Росією».

«Президент Путін вимагав від України погодитися на роззброєння, щоб зробити її вразливою до майбутньої агресії з боку Росії. Жодна відповідальна країна не може сказати, що це є розумною основою для миру. Це суперечить Статуту ООН. Це суперечить елементарній моралі. Це суперечить елементарному здоровому глузду», – сказав речник Держдепу Метью Міллер.

У Державному департаменті США вважають, що Росія не готова до будь-яких серйозних, добросовісних дискусій.

«Дії Росії роблять це особливо очевидним, оскільки вона продовжує свої бомбардування критично важливої інфраструктури України, погрожує кораблям у Чорному морі і примусово переселяє десятки тисяч українських дітей», – додав він.

14 червня, за день до початку в Швейцарії українського саміту миру, російський президент Володимир Путін заявив, що Москва припинить вогонь і буде готова розпочати мирні переговори, коли Україна повністю виведе війська з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей і заявить про відмову вступити до НАТО. Також, за його словами, Захід має скасувати санкції проти Москви.

У МЗС України заявили, що «всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви і спрямовані на те, щоби ввести в оману міжнародну спільноту».

Читайте також: Столтенберґ про заяву Путіна: «не Україна повинна виводити війська, а Росія»

На Саміті миру заяву Путіна, схоже, не сприйняли серйозно. Зокрема президента Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Росія може приєднатися до до мирного процесу лише тоді, коли продемонструє готовність до миру на основі Статуту ООН. Вона також зауважила, що
жодна країна не прийняла б «таких жахливих умов, тому життєво необхідно, щоб Україна могла протистояти цій агресії».

ІНШІ НОВИНИ