«це питання справедливості, військові заслуговують, аби їх змінили на фронті»

by Max
«це питання справедливості, військові заслуговують, аби їх змінили на фронті»

Мобілізація в Україні – це «передусім питання справедливості, адже несправедливо обходити тих, кому потрібен відпочинок», наголосив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю телеканалу Channel 4 News.

«Питання мобілізація – це перш за все розуміння, що це таке для різних верст суспільства. Це питання справедливості, бо є люди, які з першого дня на війні і те, що вони не жаліються, це не значить, що немає бути можливості людям їх замінити, їм відпочити», – сказав президент.

Він додав, що «військові заслуговують на те, щоб їх замінили на фронті». Якщо не вистачає людей, то, на думку Зеленського, «потрібно дати інструмент військовим, аби це зробити». Йдеться про мобілізацію та підготовку новобранців.

«Тому закон про мобілізацію потрібен розумний і справедливий. Тобто для військових – це потрібно. Не можна сказати, що їм вистачить армії. Це нечесно і несправедливо… Несправедливо обходити, коли хтось за тебе гине, і справедливо, що людина має знати, куди вона йде, на скільки, наскільки її підготують», – підкреслив глава держави.

Зеленський також прокоментував повідомлення ЗМІ про нібито «втому від війни».

«Коли ми говоримо втомленість, ми повинні розділяти ось які речі. Втомленість від війни ми не можемо собі дозволити. В іншому випадку станеться так, що хтось захищає державу. Я говорю не тільки про фронт, це і люди, які працюють, які мають бізнес, які сплачують податки. Можна втомитися під ракетами це робити, але люди продовжують… Якщо ми втомимося, ми втрати те, що маємо», – сказав президент.

Він зазначив, що «важливо не лише захищати державу на фронті, додавши, що медики, вчителі, енергетики також важливі для оборони».

«Можна собі дозволити втомитися ввечері, але зранку доведеться захищати державу, боротися за неї, якщо хочемо її зберегти», – наголосив Зеленський.

12 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що нова редакція законопроєкту про мобілізацію вже готова, і найближчим часом її винесуть на погодження уряду. Умєров повідомив, що в новій редакції врахували всі пропозиції, які погодили з депутатами на засіданнях комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Того ж дня Кабінет міністрів відкликав свій попередній проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби» для його доопрацювання.

Передбачається, що новим законом будуть встановлені чіткі терміни служби за мобілізацією.

ІНШІ НОВИНИ