Ташева прочитала лист кримського політв’язня Нарімана Джеляла у його день народження

by Max
Ташева прочитала лист кримського політв’язня Нарімана Джеляла у його день народження

У рамках ініціативи «Листи у вільний Крим» представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева 27 квітня прочитала листа першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла (за документами – Джелялова).

«Постать Нарімана є надзвичайно важливою для Криму і всього кримськотатарського народу, а його ув’язнення – черговим свідченням російського безчинства. Попри заборону окупаційним режимом діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, визнання його діяльності нібито «екстремістською», загалом переслідування жителів півострова, зокрема кримських татар, Наріман залишився жити в окупації, поруч зі своїм народом, висвітлюючи злочини окупантів у Криму», – заявила Ташева.

Читайте також: Зеленський передав Ердогану перелік ув’язнених Росією кримських татар

У листі, який зачитала посадовиця, Джелял висловлює впевненість, що, якби російська влада не ув’язнила його після саміту Кримської платформи восени 2021 року, це сталося б після початку повномасштабного вторгнення Росії до України в лютому 2022 року:

«Я був би заарештований і підданий і тим же протизаконним діям із боку російських спецслужб. Бо слідував своїм внутрішнім переконанням, не мовчав, а називав суспільно-політичні явища та події, які відбувалися в Криму з 2014 року, своїми іменами».

Ташева нагадала, що до 19 травня всі охочі мають можливість приєднатися до ініціативи «Листи у вільний Крим», написати слова підтримки Наріману Джелялу та іншим політв’язням, незаконно ув’язненим за свою проукраїнську позицію та опір російській анексії Криму.

27 квітня Джелял відзначає своє 44-річчя.

Читайте також: Ув’язненого в РФ кримчанина Приходька безпідставно утримують у ШІЗО три місяці – омбудсмен

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму 21 вересня 2022 оголосив вирок фігурантам «справи про диверсію на газопроводі» у Перевальному – політику та активісту Наріману Джелялу (за документами – Джелялову) та братам Азізу та Асану Ахтемовим. Джеляла засудили до 17 років позбавлення волі у колонії суворого режиму зі штрафом 700 тисяч рублів та обмеженням волі строком на 1,5 роки.

Асана Ахметова засудили до 15 років колонії суворого режиму зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азіза Ахтемова засудили до 13 років колонії суворого режиму зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.

МЗС України назвало ці вироки ганебними.

ІНШІ НОВИНИ