Суспільний мовник розширює власне мовлення на Першому каналі в межах телемарафону

by Max

Національна суспільна телерадіокомпанія розширює виробництво власної частини інформаційного телемарафону «Єдині новини», що буде транслюватися на загальнонаціональному Першому телеканалі – про це Суспільний мовник повідомив 21 травня.

Як заявили в компанії, від сьогодні мовник планує посилювати інформаційний блок телемарафону додатковим контентом Суспільне Новини, «Суспільне. Студія», власними документальними фільмами та розслідуваннями, а також продовжити обмін контентом із іншими учасниками марафону «Єдині новини #UАразом».

«Ми готові зі свого боку максимально посилювати мовлення, ділитись якісними документальними фільмами, регіональними історіями, актуальними розслідуваннями та використовувати можливості найбільшої в Україні мережі кореспондентів по всій країні», – йдеться в коментарі голови правління Суспільного Миколи Чернотицького.

НСТУ уточнює, що учасники марафону уклали додаткову угоду до Меморандуму про взаємодію та співпрацю щодо роботи інформаційного марафону, який був підписаний 30 травня 2022 року.

«Разом із тим марафон «Єдині новини #UАразом» трансформує та покращує сітку марафону та збільшує перелік нових продуктів. Так, у вихідні глядачі зможуть дивитись спеціальний для марафону випуск «Ранок Марафон» у ранкових слотах. Про інші зміни та нові продукти марафон «Єдині новини #UАразом» буде повідомляти в наступних новинах», – додає пресслужба.

У коментарі виданню «Детектор медіа» голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа заявила, що мовник отримав письмові гарантії від Ради безпеки й оборони, що цей крок не порушить рішення РНБО: «Команда Суспільного готова до поновлення цілодобового мовлення на Першому. Сподіваюсь, у нас все вийде».

Читайте також: Держдепартамент США згадав про український телемарафон у своєму звіті про права людини

Директора Інституту масової інформації Оксана Романюк уточнила, що є різниця між телемарафоном новин і проєктом «Єдині новини #UAразом».

«З телемарафону Суспільне вийшло, але юридично лишилось в проєкті, про що підписано відповідний меморандум між усіма учасниками… Суспільне буде вести свій власний марафон в рамках проєкту», – написала вона на своїй фейсбук-сторінці.

Відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, головні українські телеканали транслюють спільний контент – цілодобовий телемарафон «Єдині новини», який вони створюють у співпраці з високопоставленими представниками влади.

Водночас відсоток тих, хто вважає існування єдиного телемарафону виправданим, у 2023-му знизився із 58% до 41%, такі дані щорічного дослідження «Індексу медіаграмотності української аудиторії», оприлюднені в квітні.

ІНШІ НОВИНИ