Сунак у розмові з Зеленським підтвердив «непохитну підтримку» України і «найбільшу» партію військової допомоги

by Max
Сунак у розмові з Зеленським підтвердив «непохитну підтримку» України і «найбільшу» партію військової допомоги

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час ранкової телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським запевнив його в «непохитній підтримці захисту України від жорстоких і експансіоністських амбіцій Росії», а також підтвердив надання додаткових 500 мільйонів фунтів допомоги, повідомила пресслужба британського уряду.

«Міністерство оборони також візьме на себе найбільше за всю історію надання військової техніки, щоб допомогти Україні давати відсіч на суші, морі й у повітрі, включаючи 60 катерів, понад 400 транспортних засобів і понад 1600 ракет», – йдеться в повідомленні.

«Перед візитом до Польщі й Німеччини прем’єр-міністр знову наголосив, що безпека України є центральною для всієї безпеки Європи. Він сказав, що Велика Британія продовжуватиме працювати над тим, щоб спонукати міжнародну спільноту підтримувати оборону України», – додали в британському уряді.

Президент Зеленський подякував Великій Британії за допомогу. «Прем’єр-міністр Великої Британії повідомив мені про виділення найбільшого досі пакета оборонної підтримки обсягом пів мільярда фунтів стерлінгів. Storm Shadow і ракети інших типів, сотні одиниць бронетехніки і плавзасобів, боєприпаси – усе це справді потрібне Україні на полі бою. Вдячний Великій Британії й особисто прем’єр-міністру за прояв такої рішучої підтримки, а також за готовність і надалі розвивати оборонну співпрацю, особливо з акцентом на морських і далекобійних спроможностях», – написав Зеленський у телеграмі.

Раніше в британському уряді анонсували оголошення рекордного пакету військової допомоги Україні.

«Оголошене сьогодні фінансування на 500 мільйонів фунтів стерлінгів – яке збільшить загальну суму допомоги Британії Україні до 3 мільярдів цього фінансового року – буде використане, аби швидко доправити терміново потрібні боєприпаси, засоби протиповітряної оборони, дрони та інженерську підтримку. Дрони будуть закуплені у Великій Британії, і ці кошти підтримають розширення внутрішніх ланцюгів постачання оборонної продукції», – заявив уряд.

Також пресслужба прем’єра анонсувала найбільшу одноразову партію військової допомоги від Міністерства оборони країни. До неї увійдуть:

  • 60 човнів, в тому числі офшорні рейдові катери, жорсткі рейдові та водолазні човни, а також морські гармати
  • понад 1600 ударних та протиповітряних ракет, а також додаткові ракети великої дальності Storm Shadow
  • більше ніж 400 автомобілів, у тому числі 160 захищених авто Husky, 162 броньованих автомобілів і 78 всюдиходів
  • приблизно 4 мільйони боєприпасів для стрілецької зброї.

10 квітня Україна і Велика Британія уклали нову угоду про оборонну і промислову співпрацю. Як повідомив міністр оборони України Рустем Умєров, ця угода стане «дієвим механізмом посилення співпраці у військовій галузі, відкриває шлях до надання ще більшої підтримки з боку Великої Британії, залучення найпрогресивніших британських технологій для нашої оборони».

Читайте також: Зеленський каже, що домовився з Байденом про постачання ATACMS

ІНШІ НОВИНИ