Стефанчук прокоментував легітимність перебування Зеленського на посаді президента після травня 2024 року

by Max

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук прокоментував наратив про те, що президент України Володимир Зеленський може бути нелегітимним в травні 2024 року, оскільки термін його президентства спливає. Про це він заявив в інтерв’ю Суспільному.

«Цей наратив РФ не має під собою юридичних підстав. Конституція містить статтю 108, де чітко передбачено, що президент України виконує зобов’язання до моменту, поки не вступить в повноваження наступний президент. Це принцип безперервності влади», – сказав голова Верховної Ради.

У травні 2024 року закінчується 5-річний термін повноважень президента Зеленського, але під час воєнного стану вибори не проводяться.

Читайте також: У ЦВК пояснили, чому повноваження Зеленського не припиняться без виборів навесні 2024-го

У листопаді минулого року Володимир Зеленський заявив, що за умов воєнного часу тези про можливе проведення виборів у 2024 році є недоцільними. За його словами, потрібно «визначитися, що зараз час оборони, час битви, від якої залежить доля держави й людей, а не час вкидів, яких від України очікує лише Росія».

Питання українських виборів почали обговорювати з кінця травня минулого року. Після того, як в одному з інтервʼю президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс заявив, що Україна має організувати вибори попри війну, бо до цього зобовʼязує статут Ради Європи, про це регулярно пишуть українські та міжнародні ЗМІ.

ччс

ІНШІ НОВИНИ