СКУ закликав українців у Росії долучатися до руху опору

by Max

Світовий конгрес українців звернувся до українців, які живуть на території Росії – згідно із заявою, оприлюдненою 14 квітня, про це йшлося в зверненні президента СКУ Павла Ґрода на саміті в Бухаресті.

«Закликаємо всіх українців у Росії й усіх людей доброї волі долучитися до руху опору на підтримку України. Не долучайтесь до російських військ, не йдіть вбивати українців, не підтримуйте цей режим. Не виходьте з афішами, не говоріть публічно, адже це лише діятиме на руху Кремля. Але дійте, бо ваша бездіяльність також убиває», – сказав президент СКУ.

Зокрема, Конгрес звернувся до нащадків українців, які були депортовані до Сибіру за радянських часів.

Читайте також: Зеленський у Чернівцях зустрівся з делегацією Світового конгресу українців

СКУ закликає українців-громадян Росії «за жодних обставин» не брати участь у війні проти України, а також саботувати військові виробництва, співпрацювати зі Збройними силами України та українською розвідкою, створювати рухи опору: «не говоріть, щоб вас заарештували за доносом сусіда, а мовчки дійте».

«Кожен зруйнований міст, спалена цистерна з паливом чи передані координати розташування окупаційних російських військ – це ваш внесок у спільну перемогу Добра над Злом! Україна зараз потребує вашої допомоги так само як зброї союзників!» – заявляє Конгрес.

Саміт Світового конгресу українців відбувається в столиці Румунії Бухаресті з 12 до 15 квітня, його учасниками є понад 200 очільників та представників українських громад із 55 країн та пʼяти континентів світу.

У липні 2021 року Світовий конгрес українців повідомив про припинення членства своїх локальних організацій у Росії через впровадження кримінальної відповідальності для російських громадян за зв’язки з так званими «небажаними» організаціями. Рішення, за словами СКУ, було продиктовано бажанням «захистити українську національну меншину у Росії від репресій».

ІНШІ НОВИНИ