Шмигаль обговорив із Камероном створення компенсаційного фонду – із заморожених активів РФ

by Max
Шмигаль обговорив із Камероном створення компенсаційного фонду – із заморожених активів РФ

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Камероном загострення атак Росії на цивільну інфраструктуру, а також необхідну Україні допомогу, повідомляє 26 березня урядовий портал.

«Важливою темою у розмові урядовців стало запровадження механізмів, які змусять Росію заплатити за вчинені злочини й руйнування. Зокрема, конфіскацію заморожених активів РФ. Сторони порушили питання створення спеціальної міжнародної групи за участю України, яка напрацює юридичні шляхи, необхідні для конфіскації», – вказано в повідомленні.

За словами Шмигаля, Україна вже надала свої пропозиції з цього питання.

«Створений Міжнародний реєстр збитків. Далі пропонуємо створити Міжнародну компенсаційну комісію та компенсаційний фонд. Наша позиція однозначна: усі заморожені активи Росії мають бути спрямовані на потреби нашої держави», – наголосив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр подякував Великій Британії за значний обсяг наданої допомоги та за підписання безпекової угоди з Україною. Це, за його словами, дає впевненість у довготривалій підтримці з боку британських союзників.

На початку березня Девід Камерон, виступаючи перед Палатою лордів, сказав, що Велика Британія може передати Україні заморожені активи Центробанку Росії на тій підставі, що Росія буде змушена заплатити Києву репарації після завершення війни.

Річні прибутки від російських активів, заморожених у Євросоюзі, оцінюються в близько 4 мільярди доларів.

ІНШІ НОВИНИ