Саміт у Швейцарії має велике значення, але це ще не переговори про мир

by Max
Саміт у Швейцарії має велике значення, але це ще не переговори про мир

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про велике значення Саміту миру в Швейцарії, але зауважив, що це ще не переговори про мир

«Ми зустрінемося з державами всього світу на першому Саміті миру в Швейцарії. Там відбудеться діалог про принципи справедливого і міцного миру. Це ще не переговори про закінчення війни. Бо для цього Путін має дати зрозуміти, що він готовий закінчити свою брутальну воєнну компанію і відвести війська», – сказав він на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Берліні.

Але, за його словами, можливо, вдасться показати шлях, яким можна «покласти початок процесу, в якому колись і Росія сидітиме за столом (переговорів)».

«Коли настане час для цього – вирішить лише Україна. Але поки Путін буде дотримуватися своїх цілей у цій війні, нас меседж буде таким – ми не послабимо нашу підтримку України…Саміт миру має велике значення. Ми підтримували Україну в підготовці. І вже було успіхом так багато зустрічей в період підготовки… Це саміт, де буде обговорено багато конкретних питань», – зазначив Шольц.

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня у Швейцарії. За даними швейцарської сторони, близько 90 країн і організацій вже зареєструвалися для участі у Саміті миру.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

ІНШІ НОВИНИ