Розмови з Путіним дають йому лише надію на послаблення міжнародної ізоляції – МЗС України

by Max

Розмови міжнародних партнерів із російським президентом Володимиром Путіним «не несуть жодної доданої вартості для досягнення справедливого миру», йдеться у коментарі речника Міністерства закордонних справ України Георгія Тихого щодо телефонної розмови між канцлером ФРН Олафом Шольцом та лідером РФ.

«Німецька сторона повідомляла, що збирається говорити з Путіним. Але навіть якщо канцлер ФРН не висловлював у розмові позицій, які йшли би всупереч із позицією України, самі по собі розмови з російським диктатором не несуть жодної доданої вартості для досягнення справедливого миру. Довгі розмови – це ресурс, яким Путін користується вже понад 20 років, щоб досягати своїх інтересів. Зараз розмови лише дають Путіну надію на послаблення міжнародної ізоляції», – заявив Тихий.

Речник додав, що «потрібні конкретні сильні дії, які примусять його до миру, а не вмовляння та спроби умиротворення, які Путін розцінює як ознаку слабкості та використовує у своїх цілях».

«Конкретні дії відомі – і це насамперед виведення військ окупанта з території України», – зазначив Тихий.

У пресслужбі Бундестагу підтвердили, що федеральний канцлер Олаф Шольц вдень 15 листопада провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним.

За даними відомства, «федеральний канцлер засудив російську агресивну війну проти України і закликав президента Путіна припинити її та вивести війська».

Крім того, за даними відомства, під час розмови Шольц закликав Росію «бути готовою до переговорів з Україною з метою досягнення справедливого і тривалого миру» і підкреслив «непохитну рішучість Німеччини».

Відомо також, що напередодні канцлер Німеччини провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським і «продовжить її після переговорів з президентом Росії».

Раніше місцеві ЗМІ повідомили, що 15 листопада канцлер Німеччини Олаф Шольц провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним. Це перші такі переговори за два роки.

Остання телефонна розмова між Шольцом та Путіним відбулася в грудні 2022 року, тоді канцлер ФРН закликав президента Росії вивести війська з території України та шукати дипломатичне вирішення конфлікту.

У червні 2024 року Шольц дав зрозуміти, що відкритий для переговорів з Путіним у перспективі, проте лише в тому випадку, якщо на них обговорюватимуться конкретні речі.

Раніше Олаф Шольц говорив, що подальші переговори про можливе перемир’я у зв’язку з війною в Україні відбуватимуться лише за участю Путіна. З цього питання, за деякими повідомленнями, німецький канцлер консультувався з президентом України Володимиром Зеленським під час його візиту на авіабазу США у Рамштайні у вересні.

У середині жовтня Олаф Шольц висловив готовність вести переговори з Володимиром Путіним щодо завершення війни «на справедливих умовах».

Про заплановані телефонні переговори Шольца з Путіним із посиланням на «урядові кола» в жовтні повідомляло видання Die Zeit. За інформацією видання, розмова має відбутися в листопаді перед зустріччю «Групи двадцяти» у Бразилії.

У Кремлі 11 листопада заявили, що від Берліна поки не надходило жодних сигналів щодо можливості розмови Шольца з Путіним.

ІНШІ НОВИНИ