Росія хоче до 9 травня захопити Часів Яр, а в червні почати контрнаступ – Зеленський

by Max
Росія хоче до 9 травня захопити Часів Яр, а в червні почати контрнаступ – Зеленський

Росія хоче до 9 травня, коли там святкують День перемоги у Другій світовій війні, захопити Часів Яр у Донецькій області, розповів президент Володимир Зеленський в інтерв’ю для NBC News.

«Росія хоче до 1 червня мобілізувати 300 тисяч бійців. Ми до цього готуємось. До 9 травня Росія розраховує на сході України зайняти Часів Яр… Я розраховую, що ми вистоїмо, що надійде зброя вчасно, і ми зможемо відбити ворога, а потім розбити плани РФ щодо повномасштабних контрнаступальних дій в червні», – сказав президент.

За словами Зеленського, «сьогодні українським бійцям, які тримають оборону на тому напрямку, не вистачає потрібного озброєння». Саме тому він «розраховує на допомогу від США».

«Я нещодавно був в регіоні, говорив з бійцями. Бійцями не вистачає техніки, щоб боротися з російськими дронами-розвідниками, які коригують артилерійський вогонь Росії, а також не вистачає артилерійських снарядів», – наголосив він.

Аналітики проєкту DeepState кілька разів повідомляли про просування військ РФ у Часовому Яру, східніше міста та у Богданівці на північний схід від нього. У ніч проти 15 квітня DeepState повідомили про нове просування сил РФ східніше Часового Яру.

Про те, що російські солдати дійшли до крайніх будинків у східній частині міста, писав у своєму звіті 14 квітня американський Інститут вивчення війни (ISW).

Як повідомив днями головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський, вище російське військове керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня.

ІНШІ НОВИНИ