«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

by Max

Президент України Володимир Зеленський заявив із посиланням на дані неназваних розвідок, що російський лідер Володимир Путін прагне зірвати запланований на середину червня Саміт миру у Швейцарії, ініціатором якого є українська влада. Про це Зеленський заявив 24 травня у вечірньому відеозверненні.

«Путін не просто хоче зірвати Саміт миру і багато чого намагається для цього зробити. Він ще й боїться того, що може дати саміт – світ здатний примусити Росію до миру і до дотримання норм міжнародної безпеки. Росії нічого протиставити світовій більшості – попри всю путінську брехню. Він залежить від оточення в широкому сенсі цього слова, від міжнародного оточення теж. Ніхто у світі не зацікавлений у цій війні, крім самого агресора. І кожний це насправді розуміє, Саміт миру – це такий формат, який не дозволить Путіну більше брехати, а без брехні він абсолютно ніхто», – стверджує глава держави.

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн у Швейцарії. Понад 50 країн вже підтвердили свою участь.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Україна вимагає відновлення своєї територіальної цілісності й повного виведення російських військ як умову миру.

ІНШІ НОВИНИ