Президент повідомив про підписання безпекової угоди між Україною та Японією

by Max

Україна та Японія підписали безпекову угоду на саміті «Групи семи», заявив президент Володимир Зеленський 13 червня.

«Щойно на саміті G7 разом із Прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою підписали безпекову угоду між нашими державами. Унікальний документ з однією із найбільш економічно й технологічно розвинутих країн світу», – повідомив він.

Згідно з текстом угоди, який оприлюднила пресслужба президента, Японія зобов’язується надати Україні 4,5 мільярда доларів допомоги протягом 2024 року. Крім того, Токіо надаватиме допомогу Києву протягом всього терміну дії угоди, тобто 10 років.

Читайте також: Саміт G7 в Італії: Зеленський анонсував «важливі рішення» й укладення безпекових угод зі США й Японією

«Японська Сторона продовжить надавати допомогу Україні відповідно до своїх конституційних та правових вимог і положень, оскільки Україна захищає свій суверенітет і територіальну цілісність від агресії, що триває», – йдеться в тексті угоди українською мовою на сайті Офісу президента.

Йдеться, поміж іншого, про:

  • надання нелетального обладнання і товарів
  • співробітництво у межах коаліцій, членом яких є Японія, сформованих Контактною групою з питань оборони України (формат «Рамштайн»), включно з коаліціями з інформаційних технологій та розмінування
  • внесок до Трастового фонду Комплексної програми допомоги НАТО для України
  • лікування поранених українських військовослужбовців
  • співробітництво у сфері розвідки в секторі безпеки та оборони

Крім того, сторони декларують бажання укласти угоду про безпеку інформації для взаємного захисту секретної інформації, якою обмінюються Україна та Японія, а також розширення та полегшення обміну інформацією між відповідними відомствами двох країн.

«Для Японії такий тип угоди й такий рівень підтримки є проривними. Ми бачимо це і дякуємо за таку солідарність Японії з нашою країною та людьми, за все, що ви робите, щоб захистити життя та міжнародне право», – додав Зеленський.

Пресслужба Фуміо Кішіди наразі не коментувала підписання документа.

Очікується, що протягом саміту Україна також підпише безпекову угоду зі Сполученими Штатами.

ІНШІ НОВИНИ