Прем’єр Хорватії у розмові із Зеленським підтвердив участь у Саміті миру

by Max
Прем’єр Хорватії у розмові із Зеленським підтвердив участь у Саміті миру

Президент Володимир Зеленський провів розмову з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем – про це сторони повідомили 20 травня.

За словами Зеленського, він привітав Пленковича із повторним призначенням головою уряду та подякував за підтримку України.

«Також подякував прем’єр-міністру Пленковичу за підтвердження його участі в Саміті миру у Швейцарії», – заявив він.

Президент додав, що розмова стосувалася підтримки Хорватією початку переговорів про вступ України до Євросоюзу і можливості приєднання Загреба до Вільнюської декларації G7 про підтримку України.

Пленкович у своєму коментарі також повідомив, що Зеленский розповів йому про ситуацію в Україні.

Читайте також: «Переможний результат для України»: Єрмак щодо Саміту миру у Швейцарії

«Я підтвердив свою участь у першому Саміті миру в Швейцарії. Уряд республіки Хорватія і надалі надаватиме потужну та всебічну допомогу Україні», – додав прем’єр.

Парламент Хорватії 17 травня схвалив новий склад уряду на чолі з чинним прем’єр-міністром Андреєм Пленковичем. Це його третій термін на цій посаді.

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн у Швейцарії. Понад 50 країн вже підтвердили свою участь.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

У Кремлі 16 травня заявили, що без Росії обговорювати «питання безпеки, які її хвилюють, абсолютно марно», а саміт буде «пустою схоластикою без перспективи отримати хоч якийсь вагомий результат».

ІНШІ НОВИНИ