Правозахисники направили подання проти російських пропагандистів до Міжнародного кримінального суду 

by Max
Правозахисники направили подання проти російських пропагандистів до Міжнародного кримінального суду 

Міжнародна федерація за права людини (FIDH), Центр громадянських свобод та Харківська правозахисна група 6 червня презентували подання до Міжнародного кримінального суду щодо вчинення злочинів на ґрунті ненависті росіян проти українців, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Ми бачимо у цьому не просто свою думку, а чітку машину з переконання у певних тезах. Ми вибрали тих людей, які є найбільш масовими і впливовими, вони найбільше повторювали ті тези, про які ми говорили», – сказав під час брифінгу Володимир Яворський, програмний директор Центру громадянських свобод.

Автори подання проаналізували 526 годин ефіру та відібрали понад 300 висловлювань, які відповідають критеріям мови ворожнечі.

Читайте також: «Фальсифікують історію»: СБУ повідомила про підозру співавторам російського підручника

«Я вірю, що це буде основою для розслідування, це буде основою для арештів і розслідувань», – додала Анна Овдієнко, адвокатка Харківської правозахисної групи (ХПГ).

У поданні йдеться про відповідальність п’яти провідних російських пропагандистів за розпалювання ворожнечі щодо українців: Володимира Соловйова, Маргарити Симоньян, Дмитра Кисельова, Дмитра Медведєва та Сергія Мардана. Також йдеться про відповідальність першого заступника керівника Адміністрації президента РФ Олексія Громова.

Українські правоохоронні органи також повідомляли про розслідування щодо російських пропагандистів. Зокрема, у березні 2022 року СБУ повідомляла, що розслідує кримінальне провадження щодо ведучої каналу «Росія-1» Ольги Скабєєвої та директора державного агентства «Росія сьогодні» Дмитра Кисельова.

У квітні 2024 року СБУ повідомила про підозру за кількома статтями головній редакторці російського телеканалу RT Маргариті Симоньян.

ІНШІ НОВИНИ