Посли ЄС схвалили надсилання доходів від активів РФ на потреби України

by Max
Посли ЄС схвалили надсилання доходів від активів РФ на потреби України

Посли країн ЄС у Брюсселі схвалили схему використання доходів від заморожених у Євросоюзі російських активів на потреби оборони України, повідомляє кореспондент Радіо Свобода, а також агентство Reuters із посиланням на два джерела.

Подробиці поки що не наводяться.

Схвалення послів – важливий крок на шляху до остаточного ухвалення рішення на рівні Євросоюзу. Воно означає, що жодна з 27 країн ЄС не має принципових заперечень проти запропонованої схеми.

Питання про можливе використання доходів від російських активів, більшу частину яких становлять кошти Банку Росії, обговорюється в ЄС уже кілька місяців. Повідомлялося, що кілька країн-членів ЄС, зокрема Угорщина, заперечувала проти надсилання цих коштів на закупівлю озброєнь для України. Згідно з останніми повідомленнями, їм було запропоновано компроміс, за яким частина коштів буде спрямована на гуманітарну допомогу.

Напередодні канцлер Німеччини Олаф Шольц на пресконференції в Ризі заявив, що на потреби оборони України може бути спрямовано до 90% доходів від заморожених активів Росії. Як саме виглядатиме остаточно узгоджена схема – поки не повідомляється.

Прибуток від активів Росії, заморожених у відповідь на її вторгнення в Україну, становить кілька мільярдів євро на рік. Наразі йдеться про передання на потреби України приблизно трьох мільярдів євро, повідомляє Euronews.

У Європі заморожено близько 210 мільярдів євро активів Банку Росії. Загальна вартість заморожених активів російського Центробанку у світі становить, за різними підрахунками, від 260 до 350 мільярдів євро. Країни Заходу обговорюють також питання про можливу конфіскацію цих активів, проте воно повʼязане з більшими юридичними труднощами, ніж використання доходів від них.

ІНШІ НОВИНИ