Посли країн ЄС узгодили гарантії безпеки для України – ЗМІ

by Max
Посли країн ЄС узгодили гарантії безпеки для України – ЗМІ

Посли 27 країн Європейського союзу узгодили гарантії безпеки для України, пише німецька газета Welt am Sonntag, яка ознайомилася із документом.

Документ виключає пряму участь військових країн Євросоюзу в бойових діях проти Росії. Також він передбачає, що в разі агресії Євросоюз має впродовж доби провести з Києвом консультації щодо потреб України, яка здійснює своє право на самооборону згідно зі статтею 51 Статуту ООН.

Крім того, в документі вказано, що країни Євросоюзу зобовʼязуються гарантувати довгострокову безпеку України через надання військової, громадянської, гуманітарної, фінансової, торгової та економічної допомоги. Зокрема, сюди входить розміщення українських біженців та допомога у відновленні України після війни.

Угода має бути підписана не пізніше початку липня, вказує німецьке видання.

Наприкінці квітня голова Офісу президента України Андрій Єрмак провів третій раунд переговорів зі США щодо угоди про гарантії безпеки для України. Сторони, зокрема, «відзначили значний прогрес», повідомляє пресслужба ОП.

Сім безпекових угод у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи», уже підписали з Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією і Нідерландами.

ІНШІ НОВИНИ