Польща не обмежує Україну щодо застосування своєї зброї – заступник міністра оборони

by Max

Зброя, яку Польща передає Україні, не має обмежень щодо її використання – про це в ефірі Radio Zet 29 травня заявив заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик.

За його словами, українці, які зазнали жорстокого нападу з боку Росії, можуть воювати як хочуть.

«Україна має право захищатися і має право захищатися так, як вважає за потрібне. Вважаю, що західні країни теж повинні скасувати ці обмеження», – сказав Томчик.

За словами заступника міністра оборони, Польща наразі готує 45 пакет допомоги для України. Щоразу її затверджує уряд, а що саме передавати, вирішують після консультацій з українською стороною.

Яке озброєння і на яку суму отримає Україна у рамках чергового польського «донату», Томчик не уточнив.

Читайте також: Боррель вважає удари ЗСУ по Росії законними, якщо вони «пропорційні»

Раніше голова зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель висловив думку, що «пропорційні» удари Збройних сил України по Росії є законними.

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ 25 травня сказав, що союзникам по НАТО варто переглянути свою політику, яка не дозволяє Україні використовувати їхню зброю для ударів по території Росії.

За такий дозвіл висловилися, зокрема, президент Франції, представники Латвії, а також Норвегії та Чехії.

Водночас 20 травня голова Пентагону Ллойд Остін на пресконференції за підсумками засідання Контактної групи з питань оборони України висловив очікування, що Україна не буде застосовувати американську зброю за межами країни.

Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.

ІНШІ НОВИНИ