Подоляк назвав дві проблеми, які «додають Росії стимулу в війні»

by Max
Подоляк назвав дві проблеми, які «додають Росії стимулу в війні»

Наразі є дві «головні проблеми», які «додають Росії стимулу в війні проти України», каже радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

«Зараз є дві ключові проблеми. І те, й інше явно стимулює Росію… продовжувати тиск», – написав він.

Першою проблемою Подоляк називає «штучний дефіцит озброєння, який відчуває Україна, що створюється, насамперед, розривом між словами союзників та їх логістичним небажанням вирішувати проблему».

«На це є кілька причин. Так само існує суттєвий розрив між ефектними словами про санкції та зростаючою сегментарною торгівлею з РФ, що дозволяє їй мати стабільний військовий ресурс», – пояснив він.

Другою проблемою, на думку Подоляка, є «постійні докладні розповіді про те, що Росія тисне в тому чи іншому напрямку, що вона проводить великомасштабні концентрації і посилює напади і що у неї є локальні переваги», причому робиться це «з максимально депресивним і приреченим підтекстом, максимальним деморалізуючим ефектом».

«Роблять це не тільки на західних медіаплатформах, а й на внутрішньому (військово-аналітичному) ринку. Знання оперативної обстановки, розуміння того, що і як змінювати/поліпшувати/реагувати, вимагають обов’язкового виходу в ефір та руйнування психічного стану суспільства?» – задається риторичним питанням він.

Президент України в інтерв’ю американському каналу CBS News заявив, що Росія буде готувати контрнаступальні дії, це може бути кінець травня або червень.

Після того, як Володимир Путін переобрався на наступний президентський термін, російське військове і політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків», писало російське видання «Медуза», яке працює за межами Росії, але посилалося на свої джерела у Кремлі.

За словами джерел «Медузи», російські високопосадовці переконані, що «армії Російської Федерації під силу взяти Харків, натомість подальше просування вглиб України вважають складнішим». Водночас усі джерела видання зазначають: «інформації про те, що рішення про масштабний наступ на Харків уже ухвалене, немає».

Народний депутат від фракції «Голос», секретар комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко вважає, що на цей час Росія не може провести великий наступ у Харківській області.

Останнім часом російські війська посилили свої атаки Харкова. Як заявив міський голова Ігор Терехов, російські війська найчастіше обстрілюють Харків з С-300 з Бєлгородської області Росії – ці снаряди за 40 секунд долітають до міста, проте все частіше застосовують і «Шахеди».

ІНШІ НОВИНИ