Початок переговорів з Україною про членство в НАТО прокладе шлях до миру – Расмуссен

by Max
Початок переговорів з Україною про членство в НАТО прокладе шлях до миру – Расмуссен

Очільник міжнародної робочої групи з питань безпеки та євроатлантичної інтеграції України, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен озвучив пропозиції союзникам щодо подальших кроків.

«Ми рекомендуємо зняти всі обмеження на поставки зброї Україні. Україна має отримати всю необхідну їй зброю, щоби не лише вижити, а й перемогти у війні. По-друге, ми пропонуємо створити систему протиракетної та протиповітряної оборони, розташовану на території НАТО вздовж кордонів України, щоб допомогти Україні збивати російські ракети та безпілотники… І наша третя важлива пропозиція полягає в тому, щоб ми надіслали Україні запрошення приєднатися до НАТО», – зауважив Андерс фог Расмуссен.

Колишній генеральний секретар альянсу також виступає за те, щоб запрошення Україна отримала вже на саміті НАТО у Вашингтоні, що відбудеться в липні.

«Маємо доручити Раді НАТО – Україна визначити конкретні умови, які мають бути виконані для вступу України до НАТО… Це не еквівалентно вступу України до НАТО за одну ніч, але це запрошення розпочати переговори про вступ», – зауважив Расмуссен.

Аргумент не запрошувати Україну, доки триває війна, він запропонував відкинути, натомість зосередитися на тому, щоб «не допустити успіху Путіна в Україні».

«Якщо ви приймете цей аргумент, ви де-факто дасте Путіну стимул продовжувати війну, щоб уникнути членства України в НАТО. Ось чому ми повинні зламати цей аргумент. Тому я також вважаю, що запрошення розпочати переговори про вступ таким чином прокладе шлях до миру», – резюмував Расмуссен.

У лютому 2024 року посолка США в НАТО Джуліан Сміт заявила, що не очікує від альянсу запрошення до членства України на саміті у Вашингтоні в липні 2024 року. Сміт зауважила, що торік оборонний союз був дуже чітким: майбутнє України – в НАТО, а після Вільнюського саміту 2023 року союзники «наполегливо працювали, щоб зробити низку кроків, щоб допомогти Україні з необхідними реформами для наближення до євроатлантичної інтеграції».

«На цьому етапі я очікую, що союзники дадуть зрозуміти, що альянс продовжує зближуватися з Україною, і що ми робимо конкретні кроки, які слугуватимуть мостом між тим, де ми зараз перебуваємо, і повноправним членством», – сказала вона.

Україна, яка бореться з російським вторгненням, чітко дала зрозуміти, що її мета – стати членом військового альянсу. Київ і деякі його союзники в НАТО, особливо у Східній Європі, наполягають на запрошенні до членства, хоча й визнають, що Україна не може вступити до НАТО, перебуваючи в стані війни.

ІНШІ НОВИНИ