Після розслідування «Схем» голова АМКУ Кириленко задекларував квартиру бабусі на 200 квадратів, де мешкає, але не вказав авто

by Max
Після розслідування «Схем» голова АМКУ Кириленко задекларував квартиру бабусі на 200 квадратів, де мешкає, але не вказав авто

Після розслідування проєкту Радіо Свобода «Схеми», в якому журналісти розповіли про квартиру, де мешкає голова Антимонопольного комітету Павло Кириленко з родиною, посадовець вказав її у декларації за 2023 рік.

Це 4-кімнатні апартаменти на 200 квадратних метрів у Києві вартістю 6,2 мільйона гривень, оформлені на 77-річну бабусю дружини Кириленка, де, як з’ясували «Схеми», сім’я мешкає щонайменше з 2020-го року.

Раніше посадовець цю нерухомість не декларував, а в інтерв’ю переконував, що у цій квартирі «точно не мешкав». Водночас у декларації Кириленко так і не вказав автомобіль BMW, яким володіє його теща, але користується дружина голови АМКУ.

У свіжій декларації за 2023 рік своїм фактичним місцем проживання Кириленко вказав квартиру, яка належить Альбіні Вінніковій – бабусі дружини посадовця. Голова АМКУ вказав, що мешкає там з родиною, починаючи з 11 вересня 2023 року. Ця дата збігається з моментом призначення Кириленка на посаду голови Антимонопольного комітету.

При цьому, як встановили журналісти, сім’я посадовця там проживала і раніше – щонайменше з 2020 року. Зокрема, будучи очільником Донецької обласної адміністрації (до призначення на посаду голови АМКУ – ред.), Кириленко в одному з інтерв’ю ще у 2020 році розповідав, що його сім’я мешкає в Києві. Під час інтерв’ю було продемонстровано фото, зроблене в тому ж районі, що і будинок, куди після роботи приїжджав Кириленко вже у статусі голови АМКУ.

У коментарі «Схемам» Павло Кириленко це заперечив: «Я не проживав там, дружина могла з’являтися там певний період часу, коли приводили до ладу ту квартиру. В ній я точно не мешкав. Навіть коли дружина там з’являлася, то тоді, коли відвозила до школи дитину».

При цьому теща посадовця Наталія Матієнко на запитання журналістів, чи мешкала там родина Кириленка і як давно, відповіла: «З 2020 року постійно… тому так, там вони мешкали».

Кириленко не вказав в декларації площу та вартість цієї квартири. Як встановили «Схеми», отримавши в розпорядження договір купівлі-продажу, її площа становить майже 200 квадратних метрів, вартість – 6,2 мільйона гривень.

У свіжій майновій декларації чиновник не вказав автомобіль BMW X3, на якому його дружина Алла Кириленко їздила у 2022-2024 роках. «Схеми» встановили це за допомогою сервісу перевірки адміністративних правопорушень МВС.

У коментарі журналістам сам Кириленко зазначав, що його дружина рідко користується автомобілем BMW, який належить тещі Наталії Матієнко. «Дружина у виняткових випадках користуватися тим автомобілем. Те, що вона на постійній основі не користується транспортними засобами, це точно», – сказав Кириленко.

Натомість теща Наталія Матієнко на запитання, чи їздить вона на своєму автомобілі, відповідала: «Ні, я на ньому не їжджу, на ньому їздить моя дочка (дружина Павла Кириленка – прим. ред.)».

21 березня «Схеми» опублікували розслідування, в якому журналісти виявили, що родина посадовця у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Йдеться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та чотири апартаменти з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків та бабусю дружини.

«Схеми» з’ясували, що ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно. При цьому, посадовець не вказував в декларації нерухомість та авто, якими користується його родина.

Як дослідили журналісти «Схем», елітне майно, здебільшого оформлене на родичів дружини Кириленка, вони придбали у період, коли він очолював Донецьку обласну адміністрацію та до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ у 2023 році.

У коментарі «Схемам» Кириленко заявив, що джерело статків – це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу. Знайти офіційне підтвердження цим операціям журналістам не вдалось.

Родичі Кириленка також не змогли надати документальних підтверджень цій версії походження статків сім’ї, заявляючи, що «все залишилось в окупованій Горлівці».

22 березня, наступного дня після виходу розслідування «Схем», Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочали кримінальне провадження щодо голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка за статтями «незаконне збагачення» та «декларування недостовірної інформації».

ІНШІ НОВИНИ