Після атаки на Ізраїль президент Ірану провів переговори з Путіним

by Max
Після атаки на Ізраїль президент Ірану провів переговори з Путіним

Після атаки на Ізраїль президент Ірану Ібрагім Раїсі провів переговори з російським президентом Володимиром Путіним.

Як заявляє Кремль, під час переговорів йшла мова про «загострення обстановки на Близькому Сході після здійсненого Ізраїлем авіаудару по іранському диппредставництві в Дамаску і вжитих Іраном заходів у відповідь».

За повідомленням, Путін висловив сподівання, що всі сторони «виявлять розумну стриманість і не допустять нового витка конфронтації».
Раїсі зазначив, що дії Ірану були «вимушеними та мали обмежений характер» і Тегеран незацікавлений в подальшій ескалації напруженості.

У ніч на 14 квітня Іран завдав по Ізраїлю комбінованого удару із застосуванням ударних безпілотників і ракет. Ізраїльські військові повідомили, що 99% всіх ракет і безпілотників, запущених Іраном, – загалом понад 300 – були збиті, причому більша частина – поза територією Ізраїлю. В обороні брали участь сили ППО, у тому числі системи «Залізний купол» та «Праща Давида», а також винищувачі армії Ізраїлю та військові кораблі США та Великої Британії.

До оборони приєдналися і збройні сили Йорданії, через повітряний простір якої ракети та дрони летіли на Ізраїль. Ізраїль заявив про те, що незначні збитки були завдані одній військовій базі в пустелі Негєв. Жертв немає, кілька людей постраждали.

Читайте також: Воєнний кабінет Ізраїлю збереться втретє для обговорення відповіді на напад Ірану

Іран заявив, що вразив усі намічені військові цілі в Ізраїлі. Підтверджень цим повідомленням немає, і багато коментаторів зазначають, що відбиття масованого удару стало успіхом ППО Ізраїлю та його союзників.

У березні американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті зауважив, що Росія продовжує спроби вибудувати коаліцію на противагу Заходу, розвиваючи двосторонні відносини з Іраном, Північною Кореєю і Китаєм.

Співпраця Росії й Ірану посилилася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна й західні країни, Москва використовує іранські безпілотники, які застосовуються, зокрема, під час масованих ударів по українських регіонах.

ІНШІ НОВИНИ