Під вигуки «терористи» посол Росії в Польщі поклав квіти до пам’ятника радянським військовим (фото)

by Max
Під вигуки «терористи» посол Росії в Польщі поклав квіти до пам’ятника радянським військовим (фото)

У Варшаві біля Меморіалу радянським солдатам проросійські активісти організували мітинг, на який зібралися понад півсотні людей.
Вони тримали у руках прапори РФ, вигукували антиукраїнські гасла і «Слава Путіну». Також співали російських пісень та мали на собі георгіївські стрічки.

«Ми колись святкували день перемоги, а сьогодні це забуте, забуті поляки, які гинули за Польщу. Ми їх вшановуємо і не хочемо війни з Росією. Ми тут маємо польський і російський прапор, як символ єдності слов’янських народів», – сказав у коментарі Радіо Свобода один з учасників акції, який не захотів назватися.

Мітинг проросійських активістів біля памʼятника радянським солдатам у Варшаві.

Згодом до Меморіалу приїхав посол Росії в Польщі Сергій Андрєєв. Кілька десятків чоловіків у жилетках з назвою однієї з проросійських партій оточили диплотама і провели до пам’ятника радянським військовим, де він поклав вінок квітів. На запитання журналістів, коли Росія закінчить війну, Андрєєв відповів: «Тоді, коли будуть досягнуті цілі військової операції – денацифікація і демілітаризація України». На вигуки, що і на його руках кров убитих цивільних у Бучі, Ірпені – дипломат РФ відповів, що все це інсценізація.

Поряд з проросійським мітингом свою акцію протесту влаштували українські активістки. Три десятки жінок, одягнених у біле вбрання заляпане червоною рідиною, скандували «терористи» і «фашисти».

«Тут зібралися жінки, у яких рідні та друзі на війні. Ми мусимо хоч щось зробити, поки ми є за кордоном, щоб голос наш не був забутий в Європі, в цивілізованому світі. Ми вже третій рік поспіль наголошуємо, що наявність представників країни-терориста в цивілізованому світі, зокрема, в Польщі – це профанація. Ми не розуміємо, чому вони досі тут є», – сказала Радіо Свобода співорганізаторка акції протесту Емма Загинайко.

Також до Меморіалу радянським солдатам прийшло з десяток поляків з українськими прапорами. Вони кажуть, що прийшли підтримати Україну і що їх дуже турбує російська пропаганда в Польщі.

«Російська пропаганда намовляє поляків, щоб вони перестали підтримувати Україну, кажучи, що це не наша війна. Для нас це обурливо, ми проти такого і ходимо постійно на проукраїнські мітинги. Російського посла вже давно треба було вигнати з Польщі, ми повинні припинити з ними всі дипломатичні контакти», – каже жителька Варшави Івонна.

В одного з учасників мітингу на підтримку України проросійські активісти забрали синьо-жовтий прапор.

Вночі у Варшаві невідомі розлили червону рідину і розкидали кістки на площі, що веде до Меморіалу радянським солдатам. Фото з місця події опублікували анонімно на платформi Reddit з дописом: «Тепер посол буде йти по крові і кістках українців ». Про це у соцмережі повідомила організація Євромайдан-Варшава.

Утім до приїзду російського посла кістки прибрали.

Торік 9 травня українські та польські активісти не дали послу Росії у Польщі Сергію Андрєєву покласти вінки до пам’ятника радянським військовим, а у 2022 під час спроби покласти квіти дипломата облили червоною рідиною.

ІНШІ НОВИНИ