«Не бачу проблеми оновити дані» – Подоляк про чоловіків за кордоном і бронювання держслужбовців

by Max
«Не бачу проблеми оновити дані» – Подоляк про чоловіків за кордоном і бронювання держслужбовців

Чоловіки, що знаходяться за кордоном на законних підставах, можуть продовжити своє перебування після оновлення даних у ТЦК та СП. Про це в ефірі проекту Радіо Свобода «Свобода Live» сказав радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

«Про тих людей, які перебувають за кордоном на законних підставах – я не бачу проблеми оновити свої дані і отримати можливість далі перебувати на законних підставах за кордоном» – сказав Подоляк.

Він наголосив, що зовсім інші юридичні процедури будуть застосовані стосовно громадян, що перебувають за кордоном на незаконних підставах:

«Ті люди, які втекли, тобто вони не перебувають на законних підставах – це вже зовсім інша категорія. Міністр закордонних справ України пан Кулеба чітко пояснив, що, якщо ви хочете отримувати певні сервісні послуги від держави, ви маєте йти по процедурі. Якщо ви порушили цю процедуру, безумовно, тоді будуть відповідні дії з боку держави».

Читайте також: МЗС відновлює надання консульських послуг для чоловіків за кордоном

Подоляк також зазначив, що процес відмови від українського громадянства передбачає взаємодію з державою, тому буде неможливий без дотримання громадянами чинних норм закону.

Проте на питання ведучої, чи буде держава подавати у розшук громадян, що незаконно перебувають за кордоном та не оновлюють свої дані, радник відповів:

«Я не можу підтвердити, що є такі плани, але, безумовно, держава має розробити алгоритм повернення громадян, які незаконно перетнули кордони України».

На питання про те, коли він востаннє відвідував територіальний центр комплектування, Подоляк сказав, що планує це зробити, адже закон про мобілізацію передбачає на це 60 днів. Після цього «буде зрозуміло», чи він має бронювання від мобілізації.

Читайте також: Мобілізація засуджених: Зеленський підписав відповідний закон

«Певна категорія держслужбовців має бронювання. В будь-якому випадку треба буде прийти і оновити свої дані в ТЦК. Це ж процедура 100%. Тобто всі мають оновити свої дані. А в кого є бронювання в рамках того, що прописано в законі, вони будуть знімати цю броню, а інші будуть, відповідно, проходити ВЛК», – сказав радник голови ОП.

18 травня 2024 набувають чинності зміни в законодавстві про мобілізацію.

Також 18 травня має запрацювати електронний кабінет, в якому чоловіки призовного віку можуть оновити дані 18 травня.

ІНШІ НОВИНИ