Нардеп Гривко відкликав свій законопроєкт щодо оподаткування громадян, які мають менше трьох дітей

by Max
Нардеп Гривко відкликав свій законопроєкт щодо оподаткування громадян, які мають менше трьох дітей

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Сергій Гривко, відкликав свій законопроєкт №11264 щодо поліпшення демографічної ситуації, написав народний обранець на своїй сторінці у фейсбуці.

Законодавча ініціатива передбачала введення демографічного збору для громадян у віці від 21 до 58 років – 1,5% для осіб без дітей, 1% для тих, хто має одну дитину, 0,5% для батьків двох дітей.

«Ціную, хто висловився аргументовано і вибачаюсь перед тими у кого цей законопроєкт визвав негатив. Хоча досвід такий був в світі і приносив ефективність», – написав Гривко.

Законопроєкт щодо створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні був зареєстрований 16 травня. Відповідно до пояснювальної записки, він, зокрема, пропонував підвищити державну допомогу при народженні дитини приблизно у півтора рази, а також «встановлення розміру
допомоги не у твердій грошовій сумі, а у 25-кратному розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років», надання додаткових пільг та гарантій багатодітним сім’ям та інші заходи, що на думку ініціатора, мають стимулювати народжуваність в Україні.

«Враховуючи, що реалізація на рівні держави усіх перерахованих вище соціальних заходів, спрямованих на поліпшення демографічної ситуації в Україні, неодмінно матиме наслідком значні фінансові витрати, законопроєктом одночасно пропонується формування стабільного джерела покриття відповідних витрат у вигляді запровадження «демографічного збору», – йдеться у пояснювальній записці.

Пункт щодо демографічного збору викликав дискусії в українців.

«Якщо суспільство проти навіть обговорити цю концепцію, то його відкликаю», – резюмував нардеп.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, директорка Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова зазначила, що війна «дуже погано» позначиться на демографічній ситуації.

Востаннє всеукраїнський перепис населення в Україні проводили у 2001 році, тому актуальних даних щодо кількості населення в української влади немає.

ІНШІ НОВИНИ