НАБУ підозрює ексазтупника голови Офісу президента у незаконному збагаченні на понад 15 млн грн

by Max
НАБУ підозрює ексазтупника голови Офісу президента у незаконному збагаченні на понад 15 млн грн

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили колишньому заступнику керівника Офісу президента України (2019-2024 років) про підозру у незаконному збагаченні, повідомляє пресслужба НАБУ 22 травня.

За даними слідства, у період з 2020 по 2022 роки посадовець набув активи вартістю 17,1 мільйона гривень, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі понад 1,3 мільйони гривень.

«Таким чином різниця між вартістю придбаного майна та коштами чиновника становила 15,7 мільйона гривень. Йдеться про дві автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen), два мотоцикли (Honda, BMW), три паркомісця в Києві, квартиру у Львові та земельну ділянку на Закарпатті», – йдеться у повідомленні.

У НАБУ вважають, що підозрюваний зареєстрував частину майна на свого брата і друга, аби приховати його наявність, але зберіг за собою право розпоряджатися цим майном у повному обсязі.

Зазначено, що підозра чиновнику оголошена після публікації розслідування журналістів «Української правди».

Читайте також: Після розслідування «Схем» голова АМКУ Кириленко задекларував квартиру бабусі на 200 квадратів, де мешкає, але не вказав авто

Правоохоронці не називають імені підозрюваного, однак із матеріалів справи і розслідування журналістів, у якому згадується вказане набуте майно зрозуміло, що мова йде про Андрія Смирнова. Матеріал був оприлюднений у лютому 2023 року.

Сам Смирнов підтвердив виданню «Українська правда» вручення йому підозри. Він зазначив, що «переконаний у своїй правоті і буде доводити її всіма доступними способами».

Андрія Смирнова призначили заступником керівника Офісу президента у вересні 2019 року. 29 березня 2024 року президент Володимир Зеленський звільнив Андрія Смирнова з цієї посади, не називаючи причини кадрових змін.

ІНШІ НОВИНИ