МЗС Росії критикує переговори Вірменії в Брюсселі та закликає Єреван «не дати Заходу обдурити себе»

by Max
МЗС Росії критикує переговори Вірменії в Брюсселі та закликає Єреван «не дати Заходу обдурити себе»

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що розглядає зустріч у форматі Вірменія-США-Євросоюз, яка пройшла 5 квітня у Брюсселі, як спробу Заходу втягнути Південний Кавказ у геополітичне протистояння.

«Безвідповідальне та деструктивне втручання позарегіональних сил у справи Південного Кавказу, прагнення вбити клин між країнами регіону та їхніми сусідами можуть призвести до негативних наслідків для стабільності, безпеки та економічного розвитку в регіоні, спровокувати появу нових розділових ліній, а також неконтрольоване зростання напруженості», – йдеться у заяві російського відомства, опублікованого ввечері 5 квітня.

Москва стверджує, що Захід хоче «перетворити Вірменію на інструмент реалізації своїх надзвичайно небезпечних задумів на Південному Кавказі».

У Москві вважають, що США та ЄС домагаються виходу Вірменії з Організації Договору про колективну безпеку та Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), а також виведення російської військової бази та прикордонників.

МЗС Росії закликало владу Вірменії «не дати Заходу обдурити себе і повести країну хибним шляхом».

5 квітня в Брюсселі відбулися переговори між головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляйєн, держсекретарем США Ентоні Блінкеном та прем’єр-міністром Вірменії Ніколою Пашиняном. На спільній пресконференції фон дер Ляйєн оголосила про виділення 270 мільйонів євро на підтримку бізнесу та промисловості Вірменії протягом чотирьох років. Вона назвала цей план «новим і амбітним порядком денним співробітництва».

На початку квітня міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян заявив про намір його країни поглиблювати відносини з Євросоюзом та США.

ІНШІ НОВИНИ