Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за $175 тисяч – «Схеми»

by Max
Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за 5 тисяч – «Схеми»

Державний інспектор митного поста «Смільниця» Львівської області Андрій Конанець володіє апартаментами у житловому комплексі Дубаю, вартість яких складає 175 тисяч доларів. Про це повідомляють «Схеми» (Радіо Свобода) з посиланням на дані транзакцій з офіційного реєстру Дубаю, доступ до яких журналісти отримали в межах міжнародного розслідувального проєкту Dubai Unlocked. Це майно, а також дохід від оренди держінспектор у своїх деклараціях не вказував. У коментарі журналістам Конанець заперечив, що має квартиру в Дубаї.

Відповідно до даних з Дубайського витоку, Андрій Конанець вклався у нерухомість у 2010 році – це студіо площею 34 квадратних метри у комплексі Lakeside.

Згідно з транзакціями, доступ до яких журналісти також отримали в межах Dubai Unlocked, ця квартира була придбана за 175 тисяч доларів (за теперішнім курсом це близько семи мільйонів гривень) і згодом здавалася в оренду. Дохід від оренди склав 36 тисяч доларів (це близько півтора мільйона гривень).

Комплекс Lakeside

У доступних майнових деклараціях Конанець цю нерухомість не вказував. Так само – як і відомості про доходи від здачі в оренду.

Згідно з декларацією за 2023 рік, Конанець працює на посаді головного державного інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Смільниця» на Львівщині. До цього був головним інспектором митного посту «Яворів», ще раніше – головним інспектором посту «Краковець».

Сукупно він задекларував разом з дружиною близько пів мільйона гривень заробітної плати за 2023 рік.

На запитання Радіо Свобода щодо джерела походження коштів на це майно, а також чому ця нерухомість не вказана у декларації, як і доходи від оренди, Андрій Конанець відповів: «Це – непорозуміння, в мене немає ніякої нерухомості», – і більше спілкуватися з журналістами не захотів.

«Схеми» окремо відправили письмовий запит до митниці із запитаннями про нерухомість Конанця.

Dubai Unlocked – це міжнародний проєкт, в основі якого лежить масив даних про власників нерухомості в Дубаї, отриманий Вашингтонським центром оборонних досліджень (C4ADS). Ці дані згодом передали норвезькому фінансовому виданню E24 і Проєкту з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP), який і координував роботу понад 70 медіа з усього світу.

У межах цього проєкту «Схеми» також знайшли майно родин чинних і колишніх посадовців в Дубаї, серед яких – міністр екології часів Януковича Микола Злочевський, а також з’ясували, що колишній заступник голови Державної митної служби України Руслан Черкасський придбав у Дубаї нерухомість разом із бізнесменом, причетним до виробництва сигарет з підробленими акцизами.

ІНШІ НОВИНИ