Міністри фінансів країн G7 навряд узгодять деталі позики для України з доходів від активів РФ – Reuters

by Max
Міністри фінансів країн G7 навряд узгодять деталі позики для України з доходів від активів РФ – Reuters

Очікується, що очільники міністерств фінансів країн G7 не узгодять деталі позики для України на зустрічі в Італії, яка розпочнеться в п’ятницю, повідомили Reuters кілька офіційних осіб, що залишило багато роботи попереду в найближчі тижні чи місяці, щоб забезпечити більше фінансування для країни, яка постраждала від війни.

Сполучені Штати підштовхували своїх союзників погодитися на позику, забезпечену майбутніми доходами від російських активів на суму близько 300 мільярдів доларів, заморожених невдовзі після того, як РФ вторглася в Україну в лютому 2022 року.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що позика може скласти близько 50 мільярдів доларів, але суми не були узгоджені. Інші офіційні особи G7, які брали участь у переговорах, висловили обережність, посилаючись на складні юридичні та технічні аспекти, які необхідно виробити.

«З великими труднощами ми знайшли компроміс щодо використання (вже нарахованих) відсотків», – заявив журналістам міністр економіки Італії Джанкарло Джорджетті, маючи на увазі угоду, вже укладену Європейським Союзом.

Джорджетті, який головуватиме на зустрічі, оскільки цього року Італія головує у G7, сказав, що знайти рішення «буде непросто», і додав, що кілька центральних банків висловили застереження щодо пропозиції США.

Один європейський чиновник сказав, що комюніке наприкінці зустрічі, ймовірно, міститиме угоду про позику в принципі, але без деталей.

«Я не думаю, що будуть якісь цифри», – сказав чиновник, відповідаючи на запитання про цифру в 50 мільярдів доларів.

«Жодних рішень з цього питання в Стрезі не буде», – сказав інший європейський чиновник.

Міністри фінансів і керівники центральних банків країн «Групи семи» – США, Японії, Німеччини, Франції, Великобританії, Італії та Канади – зустрічаються в північноіталійському місті Стреза на березі озера в п’ятницю та суботу.

ІНШІ НОВИНИ