Мін’юст просить суд запровадити санкції проти ексміністра освіти Табачника

by Max
Мін’юст просить суд запровадити санкції проти ексміністра освіти Табачника

Міністерство юстиції позивається до Вищого антикорупційного суду щодо запровадження санкції проти колишнього міністра освіти і науки України Дмитра Табачника – про це відомство заявило 25 березня.

За повідомленням, Мін’юст подав позов про застосування санкцій до Дмитра Табачника, третьою особою вказана Алла Вікторівна Табачник.

«Табачник Д.В. вів підривну діяльність проти України ще до початку повномасштабного російського вторгнення, контактуючи з представником російської спецслужби», – стверджує міністерство.

За твердженням Мін’юсту, під час повномасштабного вторгнення Табачник координував роботу керівників окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей у сфері охорони здоров’я, освіти, а тако підготовки до проведення незаконних референдумів.

Читайте також: Українці зможуть подати заяву до Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією через «Дію» – Мін’юст

«Табачник висловлює свою позицію у бік підтримки ключової пропагандистської риторики країни агресора – т.зв. «денацифікації України», бере активну участь у матеріально-технічному забезпеченні створення та функціонування окупаційних адміністрацій», – додає Мін’юст.

Дмитро Табачник, за даними української влади, наразі перебуває на окупованих територіях України.

Днями Служба безпеки України повідомила, що суд заочно призначив 15 років ув’язнення ексміністру освіти і науки України Дмитру Табачнику. Його, а також ексголову Державної рестраційної служби Дмитра Ворону визнали винними в державній зраді, пособництві державі-агресору та порушенні законів та звичаїв війни.

Табачник та Ворона публічно не коментували заочне рішення суду.

ІНШІ НОВИНИ